Strona główna

Szkoła i organ prowadzący

Konkurs na hasło i plakat promujące segregację śmieci

Ministerstwo Środowiska ogłasza konkurs dla dzieci na hasło i plakat - promujące segregację śmieci. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci szkolnych wszystkich poziomów. Prace rozpatrywane będą w dwóch kategoriach: "dzieci" - dla uczniów szkół podstawowych oraz "młodzież" - dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

30 maja 2017
Czytaj więcej

25. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" i 5. PKO Półmaraton Solidarności

3 czerwca 2017 roku odbędzie się w Lublinie 25. Bieg Solidarności "Lubelski Lipiec 1980" i 5. PKO Półmaraton Solidarności. Impreza organizowana jest przez Zarząd Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność i Fundację "Ruchu Solidarności Rodzin".

12 maja 2017
Czytaj więcej

VII Rodzinny Rajd Rowerowy "Rowerowy Las"

Organizatorami 7. Rodzinnego Rajdu Rowerowego są: Fundacja "Ruchu Solidarności Rodzin" i Region Środkowo-Wschodni NSZZ "Solidarność". Celem imprezy jest popularyzacja aktywnego wypoczynku w gronie rodzinnym, w kontakcie z naturą i prezentacja walorów przyrodniczych województwa lubelskiego.

9 maja 2017
Czytaj więcej

"Pierwszy Europejski Festiwal Schumana"

Organizatorami "Pierwszego Europejskiego Festiwalu Schumana" są Instytut Myśli Schumana i Grupy Schumana. Działania Instytutu mają na celu wsparcie procesu edukacyjnego i przygotowanie przyszłych kadr do służby społecznej w Polsce i Europie. Grupy Schumana są naśladowcami Roberta Schumana, zwanego "świętym w garniturze", którego proces beatyfikacyjny toczy się w Watykanie.

5 maja 2017
Czytaj więcej

Jak chronić dane osobowe?

Poradnik GIODO dla dyrektorów szkół

21 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Warsztaty dla nauczycieli uczących języka polskiego

Ośrodek Rozwoju Edukacji zaprasza na warsztaty dla nauczycieli uczących języka polskiego jako drugiego - "Uczeń z doświadczeniem migracji w szkole"

22 marca 2017
Czytaj więcej

Nabór do programu "Akademia Młodych Humanistów"

Oferta dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

20 stycznia 2017
Czytaj więcej

Spotkania informacyjne Lubelskiego Kuratora Oświaty

Harmonogram narad z dyrektorami szkół i przedstawicielami organów prowadzących

13 stycznia 2017
Czytaj więcej

Lekcja o Funduszach Europejskich

Już po raz czwarty w Polsce Wschodniej odbędzie się akcja edukacyjna pn. Lekcja o Funduszach Europejskich. Tym razem w przedsięwzięciu wezmą udział uczniowie i nauczyciele ze szkół ponadgimnazjalnych. Podczas 45-minutowych zajęć na temat przedsiębiorczości uczniowie dowiedzą się m.in. jak Fundusze Europejskie pomagają młodym ludziom przekuć pomysł w biznes.

21 grudnia 2016
Czytaj więcej

Materiały edukacyjne Archiwum Państwowego w Opolu

Archiwum Państwowe w Opolu zachęca nauczycieli do wykorzystywania w czasie lekcji materiałów dydaktycznych udostępnionych na stronie Archiwum w ramach projektu "Śladami św. Wojciecha w Opolu. Od chrzcielnicy do dokumentu".

13 grudnia 2016
Czytaj więcej
Starsze informacje