Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności

Strona główna

Aktualności

Narzędzie informatyczne "Kiermasz podręczników"

Ośrodek Rozwoju Edukacji zachęca do skorzystania z narzędzia informatycznego „Kiermasz podręczników", będącego jednym z elementów aplikacji „Podręczniki dla uczniów z niepełnosprawnościami" zamieszczonej pod linkiem http://adaptacie.ore.edu.pl Aplikacja dedykowana jest szkołom, do których uczęszczają uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, wymagający dostosowanych podręczników. Umożliwia ona odbiorcom swobodne korzystanie z dostępnych na platformie zbiorów.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Zapraszamy do udziału w imprezach w ramach 5. Maratonu Lubelskiego

7 maja 2017 już po raz piąty Lublin stanie się areną zmagań w konkurencji stanowiącej największe wyzwanie dla każdego biegacza - maratonie. 5. Maraton Lubelski to impreza, w którą co roku poza pasjonatami biegania włączają się liczne instytucje i służby mundurowe to nie tylko święto be szeroki program skierowany do mieszkańców Lublina, w szczególności dzieci i młodzieży.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

"Strażak uczy ratować" - inauguracja kampanii edukacyjnej dla nauczycieli

Przejdź do -

W dniu 28 kwietnia 2017 r. w Sali Kolumnowej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie odbyło się spotkanie inaugurujące kampanię edukacyjną "Strażak uczy ratować, skierowaną do nauczycieli z województwa lubelskiego". Kampania organizowana przez Komendę Wojewódzką Państwowej Straży Pożarnej ma na celu dostarczenie uczestnikom wiedzy teoretycznej i praktycznej oraz jej usystematyzowanie w zakresie udzielania pierwszej pomocy, a także wytworzenie w nich pozytywnego nastawienia emocjonalnego, popartego poczuciem własnej skuteczności w tym zakresie.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Obchody majowych uroczystości w województwie lubelskim

Przejdź do - Obchody majowych uroczystości w województwie lubelskim

W dniu 3 maja 2017 roku będziemy obchodzić 226. rocznicę ustanowienia Konstytucji 3 Maja - pierwszej europejskiej konstytucji, która stała się symbolem suwerenności i praworządności państwa polskiego. Konstytucja 3 Maja była ukoronowaniem dążeń do silnej, bezpiecznej, sprawiedliwej i oświeconej Polski, a wartości, którym hołdowała, pozostają nam bliskie także współcześnie.

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

"Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych"

Pismo Ministerstwa Edukacji Narodowej w sprawie bezpiecznego korzystania z internetu oraz działań interwencyjnych, w tym "Standard bezpieczeństwa online placówek oświatowych".

28 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Dzień Flagi RP

W związku z pismem MSWiA skierowanym do Wojewody Lubelskiego informujemy o możliwości przeprowadzenia lekcji wychowania obywatelskiego z okazji zbliżającego się Dnia Flagi RP z wykorzystaniem publikacji pt.: "Biało-Czerwona".

26 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Życzenia Lubelskiego Kuratora Oświaty dla Maturzystów

 Drodzy Maturzyści, w imieniu własnym oraz wszystkich pracowników Lubelskiego Kuratorium Oświaty życzę Wam sukcesu na egzaminie maturalnym. Mam nadzieję, że latami zdobywana wiedza i umiejętności w zakresie poszczególn ...

25 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Wielkie Wicie w Radzyniu Podlaskim

Przejdź do - Wielkie Wicie w Radzyniu Podlaskim

7 kwietnia 2017 r, . w Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim odbyłą się 8. edycja Wielkiego Wicia. Wielkie Wicie to finałowy koncert będący zwieńczeniem wielotygodniowej pracy uczniów, nauczycieli, rodziców, pracowników niepedagogicznych na rzecz Lubelskiego Dziecięcego Hospicjum im. Małego Księcia.

11 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Konkurs na nazwę akcji promującej szkolnictwo zawodowe rozstrzygnięty!

Z przyjemnością informujemy, że organizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie akcja promująca szkolnictwo zawodowe ma już swoją nazwę. Zwycięzcą konkursu została Wiktoria Dębicka, uczennica Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Siennicy Różanej. Przedstawienie zwycięskie ...

7 kwietnia 2017
Czytaj więcej

Procedura opiniowania przez Lubelskiego Kuratora Oświaty arkuszy organizacyjnych publicznych szkół i placówek

Opiniowanie arkuszy organizacyjnych szkół i placówek oświatowych

4 kwietnia 2017
Czytaj więcej
Starsze informacje