Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł / treść archiwalna

2.Nocna Mila Niepodległości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
To jest treść archiwalna z dnia 2017-10-18 13:58:33 zmodyfikowana przez Płonka Sebastian
Zobacz aktualną treść
18 października 2017

Serdecznie zapraszamy reprezentację Państwa szkoły do udziału w Biegu Niepodległości pt. „2.Nocna Mila Niepodległości“ organizowanym w Lublinie przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin”.
Bieg zostanie zorganizowany w centrum Lublina w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W ramach wydarzenia odbędą się trzy biegi dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych klasy IV-VII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1609 metrów. Szczegółowy regulamin i program w załączeniu.
Celem imprezy jest promowanie kultury fizycznej i historii Polski. Formuła biegu umożliwia przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży , rodziców i nauczycieli. Ten niecodzienny, międzypokoleniowy bieg w Lublinie upamiętni historię pokoleń Polaków i umożliwi w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Jest to również niebywała okazja do tego aby wspólnie , obok siebie na trasie biegu mogli rywalizować uczniowie ze swoimi rodzicami i nauczycielami.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziano dekoracje medalową. Najliczniejsza reprezentacja szkolna startująca w biegu otrzyma puchar. Zwracam się z prośbą do Państwa Dyrektorów o promocję biegu w środowisku Państwa szkoły poprzez aktywne zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego w wystawienie wspólnej biegowej reprezentacji szkoły złożonej z nauczycieli, rodziców i uczniów, wywieszenie plakatu w eksponowanym miejscu skierowanego do rodziców a także zamieszczenie informacji elektronicznej na stronie internetowej placówki tak chętnie odwiedzanej przez rodziców.
Zapisy na bieg drogą elektroniczną na stronach: www.solidarnoscrodzin.pl
 

Autor: Płonka Sebastian