Kuratorium Oświaty w Lublinie

Zakończenie roku szkolnego 2017/2018

21 czerwca 2018

Szanowni Państwo
Dyrektorzy, Nauczyciele i Pracownicy
szkół i placówek oświatowych
województwa lubelskiego
Drodzy Uczniowie


Szanowni Państwo,
Mija kolejny rok nauki - dla środowiska oświatowego czas wytężonej pracy, wielu cennych inicjatyw i twórczych działań. Niezależnie od wydarzeń, które dla każdego z nas inaczej zapisują się w pamięci, mijający rok szkolny powinien pozostać przede wszystkim źródłem satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków.

Nauczanie i wychowanie jest fundamentem rozwoju każdego człowieka a dobra szkoła stanowi nadrzędny cel działań wszystkich osób i instytucji zaangażowanych w proces edukacji. Pragnę zatem podziękować za całoroczny trud Wszystkim Dyrektorom i Nauczycielom, którzy swoją codzienną pracą pozwalają kolejnym pokoleniom odkrywać, że nauka może być fascynującą wędrówką ku mądrości. Wyrażam uznanie za Państwa pedagogiczny wysiłek i poczucie odpowiedzialności w realizacji zadań oraz podejmowaniu wyzwań, które przyniósł mijający rok oświatowych przemian.

Niech czas letniego urlopu da Państwu prawdziwe wytchnienie i radość oraz pozwoli wzmocnić siły, aby skutecznie realizować oświatowe zadania w kolejnym roku szkolnym. Nauczycielom i Wychowawcom kończącym już pracę w zawodzie - ważną i odpowiedzialną, dającą poczucie satysfakcji, ale jednocześnie wymagającą i nieustannie poddawaną społecznemu osądowi - składam najserdeczniejsze podziękowania. Na nowy etap w życiu składam Państwu życzenia zdrowia, pogody ducha, stałej wdzięczności uczniów i wychowanków oraz wszelkiej pomyślności.

Drodzy Uczniowie,
Dumą napawają mnie Wasze osiągnięcia, razem z nauczycielami podziwiam Waszą otwartość na zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz młodzieńczy entuzjazm, który również nas, dorosłych, mobilizuje do wysiłku. Wszystkim serdecznie gratuluję odniesionych w tym roku sukcesów - zarówno tych mniejszych, wynikających z całorocznej pracy i widocznych na świadectwie, jak i tych największych, które niektórzy osiągnęli na egzaminach. Wielu z Was opuści w tym roku mury swojej szkoły i po wakacjach rozpocznie kolejny etap edukacyjny; serdecznie życzę, aby miniony czas zapisał się w pamięci wyłącznie pozytywnie a lata nauki w nowej wybranej przez Was placówce pozwoliły zrealizować wszystkie plany związane z wyborem wymarzonego zawodu lub dalszego kształcenia.

Przed Wami dwa miesiące wypoczynku - niech będzie to czas wypełniony radosną aktywnością, pełen nowych doznań i przeżyć. Życzę, aby nadchodzące wakacje były dla Was ciekawe i inspirujące, ale przede wszystkim – bezpieczne. Korzystajcie mądrze i odpowiedzialnie z licznych atrakcji, zwłaszcza nad wodą, z rozwagą i wyobraźnią oddawajcie się pasjom, które w okresie nauki trudniej było realizować. Niech wakacje roku 2018 będą dla Was wszystkich pod każdym względem udane.


Z wyrazami szacunku i serdecznymi pozdrowieniami

Lubelski Kurator Oświaty
Teresa Misiuk

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-06-21 12:02:26
Data publikacji: 2018-06-21 12:03:06
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1607