Kuratorium Oświaty w Lublinie

2.Nocna Mila Niepodległości

11 października 2017

Serdecznie zapraszamy reprezentację Państwa szkoły do udziału w Biegu Niepodległości pt. „2.Nocna Mila Niepodległości“ organizowanym w Lublinie przez Kuratorium Oświaty w Lublinie przy współpracy z Fundacją „Ruchu Solidarności Rodzin”.
Bieg zostanie zorganizowany w centrum Lublina w dniu Narodowego Święta Niepodległości. W ramach wydarzenia odbędą się trzy biegi dedykowane uczniom, rodzicom i nauczycielom ze szkół podstawowych klasy IV-VII, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych na dystansie 1609 metrów. Szczegółowy regulamin i program w załączeniu.
Celem imprezy jest promowanie kultury fizycznej i historii Polski. Formuła biegu umożliwia przeprowadzenie zawodów ze startu wspólnego dzieci, młodzieży , rodziców i nauczycieli. Ten niecodzienny, międzypokoleniowy bieg w Lublinie upamiętni historię pokoleń Polaków i umożliwi w ten sposób oddanie im należnej czci i honoru. Jest to również niebywała okazja do tego aby wspólnie , obok siebie na trasie biegu mogli rywalizować uczniowie ze swoimi rodzicami i nauczycielami.
Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Dla zwycięzców przewidziano dekoracje medalową. Najliczniejsza reprezentacja szkolna startująca w biegu otrzyma puchar. Zwracam się z prośbą do Państwa Dyrektorów o promocję biegu w środowisku Państwa szkoły poprzez aktywne zaangażowanie nauczycieli wychowania fizycznego w wystawienie wspólnej biegowej reprezentacji szkoły złożonej z nauczycieli, rodziców i uczniów, wywieszenie plakatu w eksponowanym miejscu skierowanego do rodziców a także zamieszczenie informacji elektronicznej na stronie internetowej placówki tak chętnie odwiedzanej przez rodziców.
Zapisy na bieg drogą elektroniczną na stronach: solidarnoscrodzin.pl/triada-biegowa/nocna-mila-niepodleglosci/zapisy/
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-10-11 10:21:51
Data publikacji: 2017-10-11 10:38:55
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Denejko Elżbieta
Liczba odwiedzin: 3521