Kuratorium Oświaty w Lublinie

Akcja "Twój Dar Serca dla Hospicjum"

17 marca 2010

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy, Nauczyciele
szkół i placówek oświatowych
województwa lubelskiego

 

Pragniemy Państwa poinformować, że w marcu br. po raz drugi rozpocznie się akcja „Twój Dar Serca dla Hospicjum”. Celem tego przedsięwzięcia jest cykliczna zbiórka środków pieniężnych w szkołach województwa lubelskiego na rzecz Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie.

Podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym kierujemy do Państwa prośbę o zmobilizowanie społeczności lubelskich szkół do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu.

Przypominamy, że celem tej akcji jest nie tylko finansowe wsparcie nowo wybudowanego Sanatorium - Domu Małego Księcia w Lublinie, ale równie ważny jest wychowawczy wymiar tej akcji. Dzieci i młodzież angażując się w taką akcję, mają możliwość lepszego zrozumienia potrzeb swoich rówieśników, którzy wymagają pomocy i wsparcia. Zaangażowanie młodych ludzi w takie przedsięwzięcie jest dla nich informacją o rzeczywistych efektach ich aktywności na rzecz osób potrzebujących. Efekty, te materialne, jak i społeczne, po pierwszej edycji akcji „Twój Dar Serca dla Hospicjum” potwierdziły tezę, że to, co wartościowe warto wspierać, że jest to ważny element budowania społeczeństwa obywatelskiego. Dla niektórych młodych ludzi akcja ta stała się początkiem pracy na szerszą skalę w wolontariacie.

W związku z tym, ponownie zwracamy się do Państwa z apelem o przyłączenie się w tym roku szkolnym do akcji pomocy Hospicjum. Liczymy, że w tej edycji, podobnie jak w ubiegłym roku szkolnym, do akcji przyłączy się wiele szkół z naszego województwa.

Organizatorem i koordynatorem akcji jest Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia w Lublinie oraz Społeczne Liceum i Gimnazjum im. Jana III Sobieskiego w Lublinie. Patronat honorowy nad akcja objęła Wicewojewoda Lubelski Henryka Strojnowska oraz Lubelski Kurator Oświaty Krzysztof Babisz.

 

 

 

Wicewojewoda Lubelski

Z wyrazami szacunku

 

Lubelski Kurator Oświaty

Henryka Strojnowska Krzysztof Babisz

 


 


 

Regulamin akcji.pdf
zgloszenie do akcji.doc

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2010-02-10 09:03:35
Data publikacji: 2010-02-10 14:43:27
Osoba sporządzająca dokument: Fik Katarzyna
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 185