IX edycja Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego "Płynąć pod prąd"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 lutego 2019

Celem konkursu "Płynąć pod prąd" jest ocalić od zapomnienia historie ludzi nieznanych, zapomnianych bohaterów. Uczniowie mają możliwość i motywację do udokumentowania życia przodków, a także przyjrzenia się swoim wartościom.

Konkurs jest organizowany w dwóch kategoriach: wiersz i proza. W jednej grupie są oceniane prace uczniów szkół podstawowych, a w drugiej ponadpodstawowych. Jury wyłoni z nadesłanych prac te najlepsze. Przyznawanych jest każdego roku maksymalnie 16 nagród: cztery pierwsze, cztery drugie, cztery trzecie i cztery wyróżnienia.

Termin zgłoszenia i nadesłania pracy konkursowej mija 15 kwietnia 2019 roku. Zgłoszenie udziału i przesyłanie prac dokonywane jest wyłącznie za pomocą strony konkursowej. Tam też znajduje się regulamin oraz kryteria oceniania prac. Po zarejestrowaniu się uczestnik otrzyma na podany adres poczty elektronicznej instrukcję, jak należy przesłać pracę.

Strona konkursowa: javatech.zsi.pwr.wroc.pl/konkurs/.

W roku szkolnym 2018/19 Ogólnopolski Konkurs Literacki "Płynąć pod prąd" został zamieszczony przez Dolnośląskie Kuratorium Oświaty w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, które mogą być wymienione na świadectwie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-02-21 11:20:46
Data publikacji: 2019-02-21 11:30:13
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Guzowska Anna
Liczba odwiedzin: 441