Ferie zimowe 2020

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
07 stycznia 2020

Szanowni Państwo

W związku z okresem ferii zimowych 2020, przypominamy, że na stronie www.wypoczynek.men.gov.pl znajduje się specjalnie utworzona baza wypoczynku prowadzona przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dzięki bazie wypoczynku w łatwy i szybki sposób rodzice mogą sprawdzić wiarygodność organizatora wypoczynku. Organizator wypoczynku (kolonii, obozu) musi zgłosić wyjazd do właściwego (ze względu na siedzibę organizatora) kuratorium oświaty.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z „Poradnikiem bezpiecznego wypoczynku” – publikacją MEN, w której zamieszczono najważniejsze praktyczne wskazówki i informacje dotyczące zorganizowanego wypoczynku dzieci i młodzieży.

Dodatkowo przypominamy strony internetowe, poświęcone bezpiecznemu wypoczynkowi:
1. Serwis bezpiecznyautobus.gov.pl - wpisując numer rejestracyjny pojazdu rodzice otrzymają bezpłatną informację, czy autokar, który zawiezie dziecko na wakacje ma aktualne badania techniczne i polisę ubezpieczeniową.
2. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji - www.gov.pl/web/mswia/system-powiadamiania-ratunkowego. To system powiadamiania ratunkowego numer alarmowy, bezpłatny i dostępny na terenie całej Unii Europejskiej.
3. Strona internetowa Ministerstwa Spraw Zagranicznych - www.gov.pl/web/dyplomacja/informacje-dla-podrozujacych/.
Są tam informacje dla podróżujących przygotowane przez polskie placówki dyplomatyczne we współpracy z MSZ, gdzie w profilach krajów znajdują się informacje i ostrzeżenia dla podróżujących.
4. Bezpłatną aplikację iPolak – niezbędnik w podróży, gdzie m.in. są aktualne ostrzeżenia dla podróżujących publikowane przez MSZ. Aplikacja jest dostępna za darmo na stronie www.msz.gov.pl/pl/ipolak.
5. Rejestracja wyjazdu za granicę przez bezpłatny serwis „Odyseusz” - odyseusz.msz.gov.pl/ . Dzięki rejestracji służby konsularne będą wiedziały o pobycie osoby na terenie danego państwa i w razie konieczności będzie możliwy szybki kontakt, czy skuteczna pomoc.

W przypadku wypoczynku organizowanego za granicą, zaleca się, aby organizatorzy wypoczynku zimowego, kierownik wypoczynku, czy wycieczki, wychowawcy i opiekunowie dzieci i młodzieży, mieli ze sobą adresy polskich placówek dyplomatycznych i konsularnych wraz z telefonami kontaktowymi (dyżurnymi).
 

Dodatkowe informacje:

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-02-01 10:49:09
Data publikacji: 2019-02-01 11:10:32
Osoba sporządzająca dokument: Surma Jerzy
Osoba wprowadzająca dokument: Skutnik Jan
Liczba odwiedzin: 5385

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2020-01-10 15:27:56Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja
2020-01-07 13:42:40Noskowicz DariuszModyfikacja treściPoprzednia wersja