V ogólnopolski konkurs recytatorski "W kręgu poezji i prozy więźniarek KL Ravensbrück"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 stycznia 2019

W realizację Konkursu są zaangażowani: Szkoła Podstawowa nr 24 im. Powstańców Śląskich w Rudzie Śląskiej oraz Ośrodek dla Niepełnosprawnych im. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Rudzie Śląskiej.

Udział w Konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.
Warunkiem uczestnictwa w V Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim jest nadesłanie wypełnionej elektronicznie karty zgłoszenia oraz przygotowanie przez każdego uczestnika jednego wiersza oraz fragmentu prozy na bazie wspomnień więźniarek KL Ravensbrück.
Nadesłanie karty zgłoszenia na Konkurs jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.
Zgłoszenia do eliminacji wojewódzkich należy przesłać w terminie do 26 lutego 2019 r. do koordynatorów Konkursu we właściwych terytorialnie Oddziałowych Biurach Edukacji Narodowej Instytutu Pamięci Narodowej. Pełna lista koordynatorów Konkursu znajduje się na końcu Regulaminu oraz na stronie pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy oraz pamiec.pl/pa/edukacja/konkursy/ogolnopolskie/w-kregu-poezji-lagrowej/23686,V-ogolnopolski-konkurs-recytatorski-W-kregu-poezji-i-prozy-lagrowej-wiezniarek-K.html.

Półfinały Konkursu odbędą się w dniu 4, 5, 6, 7 lub 8 marca 2019 r.

Gala Finałowa odbędzie się 4 kwietnia 2019 r. o godz. 11.00 w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej.

W Konkursie na każdym etapie zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia dla laureatów. Każdy uczestnik otrzyma dyplom zaświadczający o udziale w Konkursie.
Główną nagrodą dla każdego finalisty – uczestnika Gali Finałowej oraz jego opiekuna jest wyjazd do Niemiec – Miejsca Pamięci i Przestrogi KL Ravensbrück w dniach 14-17 czerwca 2019 r.
Organizator pokrywa koszty wyjazdu z Warszawy do Niemiec oraz powrotu z Niemiec do Warszawy, zakwaterowania, wyżywienia i ubezpieczenia.
Organizator nie pokrywa kosztów dojazdu do Warszawy. Szczegółowe informacje zostaną przekazane drogą mailową Opiekunom Finalistów zgodnie z kartą zgłoszenia. Wszelka odpowiedzialność za Finalistę spoczywa na jego opiekunie.

W załączniku regulamin oraz karta zgłoszenia.


 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-01-11 12:39:55
Data publikacji: 2019-01-11 12:45:51
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Guzowska Anna
Liczba odwiedzin: 546