Podsumowania działań szkół i placówek oświatowych, realizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości – „Szkoły dla Niepodległej”.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 stycznia 2019

W Urzędzie Wojewódzkim w Lublinie w sali im. Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego w dniu 20 grudnia 2018 roku dokonano podsumowania działań szkół i placówek oświatowych, realizowanych w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „Szkoły dla Niepodległej”.

Trudne do zliczenia, różnorodne przedsięwzięcia pokazujące drogi do wolności i sławiące Polaków walczących o niepodległość kraju, objęły dziesiątki tysięcy uczniów, nauczycieli i rodziców. Były wśród nich działania lokalne, realizowane w szkołach i gminach oraz te o zasięgu wojewódzkim, jak bicie rekordu Polski w liczbie osób tańczących jednocześnie poloneza, sadzenie dębów,  konkurs plastyczny, konkurs historyczny i ogniska niepodległości. Działania te koordynowali wybrani dyrektorzy przeszkoli i szkół z terenu Miasta Zamość oraz w powiatów: biłgorajskiego, hrubieszowskiego, tomaszowskiego i zamojskiego. Pan Tomasz Zieliński poseł na Sejm RP, Pan Przemysław Czarnek Wojewoda Lubelski oraz Pani Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty przekazali dyrektorom wyrazy uznania oraz wręczyli podziękowania za koordynowanie działań realizowanych przez szkoły i placówki oświatowe w ramach obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-01-03 12:10:02
Data publikacji: 2019-01-07 14:54:11
Osoba sporządzająca dokument: Pawelec Marta
Osoba wprowadzająca dokument: Pawelec Marta
Liczba odwiedzin: 4931