Finał Quizu wiedzy o Niepodległej i konkursu poetyckiego Myśmy Wciąż do Niepodległej szli...

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 stycznia 2019

W dniach 26 i 27 listopada 2018 roku na terenie Bałtowskiego Kompleksu Turystycznego miał miejsce finał Quizu wiedzy o Niepodległej i konkursu poetyckiego Myśmy Wciąż do Niepodległej szli…. Całe przedsięwzięcie organizowane było przez Stowarzyszenie Delta na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach Programu Wieloletniego Niepodległa na lata 2017-2021. Finał i gala finałowa to ostatni etap projektu, do którego zgłosiło się blisko 400 czteroosobowych drużyn (quiz historyczny) z terenu całej Polski, zaś w części poetyckiej wpłynęło prawie 2400 wierszy.

Część historyczna -  Finał zgromadził 10 najlepszych drużyn na poziomie szkół podstawowych i gimnazjów i tyleż samo w kategorii szkół ponadgimnazjalnych. Drużyny walczące o ufundowane przez MEN nagrody musiały zmierzyć się z niełatwym testem oraz z gra terenową, wymagającą od uczestników zarówno wiedzy jak i orientacji. Zakres tematyczny obejmował całość historii Polski ze szczególnym uwzględnieniem dążeń niepodległościowych w wieku XIX i w początkach wieku XX oraz kultury i sztuki w okresie dwudziestolecia międzywojennego. Generalnie uczestnicy swą wiedzą historyczną zadziwili jurorów.

Wyniki:https://doniepodleglej.pl/lista-laureatow-finalu-quizu-historycznego/

Część poetycka -  Poeci mieli możliwość zaprezentowania swych utworów i siebie na scenie w Bałtowskim Zapiecku. Wystąpiło łącznie 30 finalistów (po 10 w każdej kategorii). O przydziale ufundowanych przez MEN nagród decydowało trzyosobowe jury. Młodzi artyści mieli swobodę, jeśli chodzi o sposób prezentacji i zaprezentowali dużą wrażliwość, pomysłowość i umiejętności wokalne.

Wyniki:https://doniepodleglej.pl/lista-laureatow-finalu-konkursu-poezji/

Prezentujemy Państwu część tego projektu - tomik poetycki w wersji pdf. obejmujący wiersze finalistów konkursu poezji „Myśmy wciąż do Niepodległej szli…”.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2019-01-02 13:24:30
Data publikacji: 2019-01-02 13:35:23
Osoba sporządzająca dokument: Rybicki Marcin
Osoba wprowadzająca dokument: Steć Danuta
Liczba odwiedzin: 4699