Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Zagrali dla lubelskiej hematoonkologii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
06 grudnia 2018

 

Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty oraz ponad sto innych znanych osób wystąpiło w środę, 5 grudnia br. w charytatywnym spektaklu „Rzeczpospolita Babska” w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Dochód z biletów, a także środki zebrane z dwóch aukcji zostaną przeznaczone dla Stowarzyszenia Pomocy Chorym na Białaczki, działającego w klinice hematoonkologii i transplantacji szpiku SPSK 1 w Lublinie.
Większość „aktorów” od siedmiu lat działa pod szyldem Lubelskiej Akcji Charytatywnej „Znani, a nieznani". Wśród nich są znani lubelscy nauczyciele i pracownicy naukowi, przedsiębiorcy, politycy, prawnicy, lekarze, przedstawiciele wielu instytucji publicznych.
W bieżącym roku wolontariusze organizują dwa spektakle, łącznie dla dwóch tysięcy widzów. Za scenariusz odpowiada prof. Zofia Bernatowicz, muzykę skomponowali Tomasz Momot i Natalia Wilk. Charytatywny spektakl odbędzie się jeszcze 6 grudnia br.
Warto podkreślić zaangażowanie w akcję Zespołu Szkół Odzieżowo-Włókienniczych w Lublinie, która przygotowała stroje niektórych aktorów. - „Nasza szkoła włączyła się bardzo chętnie w akcję charytatywną na rzecz Klinki Hematologii i Transplantacji Szpiku Szpitala Klinicznego nr 1 w Lublinie” – podkreśliła Halina Rybczyńska, dyrektor ww. szkoły. Warto wspomagać akcję, ponieważ pokazujemy wtedy pozytywną postawą, że nie jesteśmy obojętni na cudze problemy. Każdy, nawet mały czyn przeznaczony na akcję może zmienić życie dziecka, zwłaszcza chorego dziecka. Uczniowie poprzez to uwrażliwiają się, mogą swoją zdobytą już wiedzę w naszej szkole wykorzystać podczas szycia odzieży dla indywidualnego odbiorcy - potencjalnego jego klienta. Modele wykonywali uczniowie z klasy 3ct pod kierunkiem mistrzów - nauczycieli przedmiotów zawodowych odzieżowych.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-12-06 16:03:13
Data publikacji: 2018-12-06 16:04:16
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 636