Akcja Bicia rekordu długości łańcucha choinkowego z papieru dla dzieci z dystrofią mięśniową

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 listopada 2018

Wokół nas są dzieci, jak podopieczni Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej UMB. Dystrofia mięśniowa nie jest chorobą uleczalną. Dzieci średnio żyją 15-18 lat, maksymalnie do 30 lat. Można jednak, dzięki jedynej w Polsce terapii prowadzonej w Klinice Rehabilitacji Dziecięcej, pomóc im godnie żyć i zmniejszyć objawy choroby. A że warto prowadzić taką terapię świadczą jej efekty – link www.prosalute.com.pl/nasi-podopieczni.

Aby pobić rekord należy wykonać łańcuch o długości minumum 152 km.

Idea bicia rekordu to zadanie symboliczne - ma pokazać dzieciom z dystrofią, że nie są samotne w swojej chorobie, że jest ogrom ludzi o wielkich sercach, którzy są z nimi, którzy wierzą w nich, są dla nich wsparciem i którzy też podejmują trud walki, może nie z nieuleczalną chorobą, ale z dużym wyzwaniem, jakim jest stworzenie możliwie jak najdłuższego łańcucha - w ten sposób dajemy im sygnał, że jak nam uda się zmobilizować dużo osób do zrobienia długiego łańcucha, to oni dadzą radę walczyć z chorobą.

Łańcuchy zbierane będą do dnia 05.01.2019 roku.

Termin bicia rekordu podany zostanie po jego ustaleniu z Biurem Rekordów, ale będzie to między 06 a 11 stycznia 2019 roku. Informacja o wyniku zostanie podana na Koncercie Charytatywnym „Wyśpiewajmy dobro. Kolędowanie z Tomkiem Kamińskim i gośćmi” w dniu 12.01.2019 roku.

Informacje dotyczące Akcji Charytatywnej Stowarzyszenia Pro Salute w załącznikach:

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-11-15 12:25:51
Data publikacji: 2018-11-15 15:00:01
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 639