Uczniowie i nauczyciele oddają krew

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 listopada 2018

„Edukacja i budowanie świadomości potrzeb w zakresie krwiodawstwa jest ważnym elementem wspierającym jego powszechność wśród wszystkich, którzy mogą podzielić się tym darem z innymi”, podkreślała Teresa Misiuk na konferencji prasowej w Lubelskim Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Uczniowie tej placówki już drugi rok włączają się do akcji oddawania krwi , tego dnia pod szczególnym dla nich hasłem 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i 65. lecia szkoły, poinformował dyrektor Jacek Misiuk. Przykładem sukcesu wieloletniego programu propagowania krwiodawstwa wśród młodzieży jest Zespół Szkół Budowlanych przy ulicy Słowiczej w Lublinie, którego uczniowie honorowo oddają krew od roku szkolnego 2002/ 2003. Dyrektor placówki, p. Aleksander Błaszczak podkreślił, że w ciągu minionych 15 lat młodzież „Budowlanki” oddała ponad 500 litrów tego bezcennego leku. 16 listopada, juz po raz drugi w tym roku, mobilny punkt poboru krwi stanie w tej szkole, aby umożliwić kolejnej grupie honorowych krwiodawców podzielenie się darem życia z potrzebującymi.

„Aby zapewnić rosnące potrzeby w zakresie krwiodawstwa, potrzebujemy w naszym województwie co najmniej 200 dawców codziennie” – poinformowała p. Elżbieta Puacz, dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Województwo lubelskie nie należy, niestety, do liderów w tym zakresie; wierzymy, że dzięki podpisanemu w dniu 8 listopada 2018 roku porozumieniu między Lubelskim Kuratorem Oświaty i dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie mającym na celu propagowanie idei krwiodawstwa wśród uczniów i pracowników szkół tę wieloletnią tendencję uda się odwrócić.

Informacje, jak włączyć się do akcji poboru krwi, można znaleźć pod adresem http://rckik.lublin.pl/jak-zorganizować-akcje-poboru-krwi.html

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-11-15 11:21:09
Data publikacji: 2018-11-15 11:27:13
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 2255

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-11-15 13:24:16Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja