Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
07 listopada 2018

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół
województwa lubelskiego

Zapraszam do zapoznania się z informacją dotyczącą realizacji badań epidemiologicznych stanu zdrowia jamy ustnej dzieci i młodzieży w ramach programu Ministerstwa Zdrowia Monitorowanie stanu zdrowia jamy ustnej populacji polskiej w 2016-2020.

Głównym celem programu jest ocena stanu zdrowotnego jamy ustnej dzieci oraz osób dorosłych oraz badanie zjawisk społecznych, ekonomicznych, organizacyjnych i kulturowych warunkujących stwierdzony stan zdrowia na podstawie badań stomatologicznych realizowanych w poprzednich latach.

Badaniami objęte zostaną dzieci i młodzież w wieku 6, 10 i 15 lat. Badania zostaną przeprowadzone w województwie lubelskim w okresie październik – listopad 2018 r.

Wyniki prowadzonych badań umożliwią odniesienie się do skuteczności obecnego systemu opieki stomatologicznej i wskażą kierunki usprawnień umożliwiających poprawę stanu zdrowia i jakości życia dzieci oraz osób dorosłych w kraju.

Organizatorem badań i osobą nadzorującą ich przebieg na terenie województwa lubelskiego jest Pani prof. dr hab. n. med. Maria Mielnik-Błaszczak, kierownik Katedry i Zakładu Stomatologii Wieku Rozwojowego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

 

Z poważaniem

Teresa Misiuk

Lubelski Kurator Oświaty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-11-07 11:53:48
Data publikacji: 2018-11-07 12:07:42
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 1617