III Integracyjny Turniej Sportowy „Razem Zdrowo na Sportowo”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
26 października 2018

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 2 należy do miejskiej sieci Szkół Promujących Zdrowie i poprzez swoje działania promuje ideę zdrowego stylu życia oraz aktywności fizycznej. Dnia 25 października 2018 r., we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej Intelektualnie oraz Ich Rodzin „Jesteśmy wśród Was”, już po raz trzeci zorganizował Integracyjny Turniej Sportowy pod hasłem „Razem Zdrowo na Sportowo”. Impreza odbyła się w gościnnych murach Szkoły Podstawowej nr 52 przy ul. Władysława Jagiełły 11. Wzięli w niej udział uczniowie z klas I-III z lubelskich Szkół Podstawowych: nr 40, 47, 52 i 53 oraz dzieci z Przedszkola nr 11. We wspólnych konkurencjach i zabawach uczestniczyły dzieci pełnosprawne i niepełnosprawne, niezależnie od rodzaju niepełnosprawności. Kibicowali im koledzy ze szkół, a wspierali wolontariusze - studenci pedagogiki specjalnej. Wszystkie konkurencje sportowe były oceniane przez Jury, w skład którego wchodzili: Pani Elżbieta Lalka Barańska - dyrektor Wydział Edukacji Specjalnej i Wspomagania Kuratorium Oświaty, Pan Mirosław Jarosiński - zastępca dyrektora Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin, Pani Małgorzata Stacharska - dyrektor Szkoły Podstawowej nr 52 oraz Pani Danuta Wach - dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 w Lublinie.
Organizacja Turnieju Sportowego „Razem Zdrowo na Sportowo” była cenną i ważną inicjatywą, bo umożliwiła nie tylko propagowanie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży z lubelskich szkół i przedszkoli, ale również integrację dzieci pełnosprawnych i niepełnosprawnych. Turniej był także wyjątkową okazją do budowania postawy akceptacji i dostrzegania potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz nauki postaw tolerancji, wzajemnego szacunku i rywalizacji w duchu fair play. Wszystko to odbywało się w sposób dla dzieci naturalny, poprzez ruch i wspólną zabawę.
Atrakcyjnie przeprowadzone rozgrywki sportowe pozwoliły dzieciom aktywnie spędzić czas oraz współpracować ze sobą w sportowych konkurencjach nie zważając na różnice, które dzielą, a jedynie na wartości, które łączą. Turniej Sportowy „Razem Zdrowo na Sportowo” otrzymał honorowy patronat Prezydenta Miasta Lublin - Pana Krzysztofa Żuka. Patroni medialni to Polskie Radio Lublin oraz Telewizja Polska Oddział w Lublinie. Zadanie współfinansowane było ze środków Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Lublinie.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-26 09:38:00
Data publikacji: 2018-10-26 09:39:30
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 640