III Festiwal Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
25 października 2018

Podczas III Festiwalu Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie, który odbył się 5 października 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 27 im. Marii Montessori w Lublinie, Prezydent Miasta Lublin, Pan Krzysztof Żuk wręczył Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie” kolejnym 9 jednostkom oświatowym wykazującym się dużą aktywnością i skutecznością w podejmowanych działaniach prozdrowotnych.
Wyróżnione zostały:
Przedszkole nr 12, 36, 54, 77 oraz Prywatne Przedszkole Motylek i Prywatne Dwujęzyczne Przedszkole Motylek; Szkoła Podstawowa nr: 15, 16 i 27 w Lublinie, które otrzymał Miejskie Certyfikaty Szkoła Promująca Zdrowie.
Dodatkowo Przedszkole nr 35, Szkoła Podstawowa nr 52 im. Marii Konopnickiej oraz Zespół Szkół nr 12 w Lublinie otrzymały listy gratulacyjne w związku z przyznaniem Wojewódzkiego Certyfikatu Szkoła Promująca Zdrowie, nadawanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty.
List gratulacyjny z rąk Prezydenta Miasta Lublin otrzymała także Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Lublinie, której jako pierwszej spośród lubelskich placówek, Minister Edukacji Narodowej przyznała Krajowy Certyfikat Szkoła Promująca Zdrowie, który jest ogromnym wyróżnieniem i podsumowaniem wieloletniej i systematycznej pracy w zakresie promocji zdrowia.

Nagrodzone placówki podejmują systematyczne i kompleksowe działania w każdym z wymiarów zdrowia: zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej i bezpieczeństwa, zdrowia psychicznego, w tym emocjonalnego i umysłowego oraz zdrowia społecznego opierającego się głównie na prawidłowych relacjach międzyludzkich. Do Miejskiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie Miasta Lublin przyjmowane są przedszkola, szkoły i placówki, które potrafią wykazać się działaniami prozdrowotnymi podejmowanymi w oparciu o wyniki przeprowadzonej diagnozy zgodnie z koncepcją i zasadami tworzenia Przedszkola i Szkoły Promujących Zdrowie. Aktualnie na terenie Miasta Lublin 66 przedszkoli, szkół i placówek oświatowych znajduje się na różnych etapach realizacji programu, w tym 57 jednostkom oświatowym zostały nadane Miejskie Certyfikaty „Szkoła Promująca Zdrowie”.
 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-25 13:20:14
Data publikacji: 2018-10-25 13:21:35
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 697