Nauczyciele z województwa lubelskiego w KPRM

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 października 2018

 

W czwartek, 11 października br. w Kancelarii Premiera z udziałem minister Anny Zalewskiej odbyła się ogólnopolska uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Udział w niej wzięła również p. Teresa Misiuk, Lubelski Kurator Oświaty wraz z nauczycielami z naszego województwa odznaczonymi medalami i wyróżnionymi nagrodami.
Postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, na wniosek Ministra Edukacji Narodowej, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty, Srebrnym Krzyżem Zasługi został odznaczony p. Wojciech Józef Kalicki- dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Z. Herberta w Lublinie. Decyzją Ministra Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” podczas czwartkowej uroczystości została odznaczona Pani Zofia Starownik ze Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie a nagrodę Ministra Edukacji Narodowej odebrała p. Maria Kolano-Pecyna – z Zespołu Szkół nr 5 im. Jana Pawła II w Lublinie.
Ponadto w grupie 25 nauczycieli wyróżnionych tytułem Honorowego Profesora Oświaty znalazło się aż pięciu nauczycieli z naszego województwa: p. Ireneusz Sadurski z IX Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Lublinie, p. Anna Stopyra z III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Zamościu, p. Teresa Szabelska ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. św. Jana Pawła II w Lublinie, p. Leszek Szalast z I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim oraz p.Marta Wasilczyk – z Zespołu Szkół Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Ten najwyższy tytuł w polskiej oświacie nadawany jest nauczycielom za wyróżniające osiągnięcia w pracy dydaktycznej i wychowawczej, dzielenie się wiedzą i doświadczeniem z innymi nauczycielami.
Wszystkim honorowym profesorom oświaty oraz odznaczonym i wyróżnionym nauczycielom serdecznie gratulujemy!
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-16 11:59:32
Data publikacji: 2018-10-16 12:00:08
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 5456