Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata jako ponadczasowy wzór postaw - szkolenia dla młodzieży z zakresu kompetencji społecznych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
09 października 2018

Instytut Europeistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza szkoły ponadpodstawowe do udziału w projekcie "Sprawiedliwi Wśród Narodów Świata jako ponadczasowy wzór postaw. Szkolenia z kompetencji dla młodzieży".
Przedsięwzięcie przeznaczone jest dla licealistów i ich opiekunów z całej Polski. W czasie zajęć w Uniwersytecie Jagiellońskim i w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oświęcimiu młodzież poszerzy wiedzę nt. II wojny światowej, roli miejsc pamięci oraz kształtowaniu postaw na przykładzie Sprawiedliwych wśród Narodów Świata.
Licealiści będą poszukiwać bohaterów w swoich lokalnych społecznościach, a wyniki swoich prac zaprezentują w czasie seminarium podsumowującego zajęcia.
Warsztaty dla młodzieży poprowadzi wykwalifikowana kadra uniwersytecka. W programie przewidziano także wyjazdy studyjne do Muzeum Auschwitz-Birkenau, Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej oraz spotkania z ocalonym z Zagłady.
Zgłoszenia przyjmowane są do dnia 14 października 2018 r. Do udziału w przedsięwzięciu "Sprawiedliwi wśród Narodów Świata jako ponadczasowy wzór postaw" wybranych zostanie 40 uczniów, w czteroosobowych grupach. Organizatorzy pokrywają koszty związane z zakwaterowanie, wyżywieniem i przejazdami uczestników. 
Więcej informacji: http://www.europeistyka.uj.edu.pl/
 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-09 16:14:01
Data publikacji: 2018-10-09 16:14:34
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 1021