Rozstrzygnięcie konkursu „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
03 października 2018

 Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do udziału w konkursie „Wzór osobowy godny naśladowania. 100 życiorysów uczniów i nauczycieli na 100-lecie Niepodległej” i zdecydowali się opisać losy, działalność i związane z nią osiągnięcia ludzi ze swojego szkolnego środowiska.
Lektura nadesłanych prac utwierdziła organizatorów konkursu w przekonaniu, że warto było stworzyć przestrzeń dla tego rodzaju wypowiedzi. Bohaterami tekstów napisanych przez uczniów, nauczycieli i rodziców są bowiem zarówno zasłużeni wieloletnią pracą nauczyciele i dyrektorzy szkół, ale także uczniowie, którzy swoją postawą, podejściem do życia i codzienną pracą budzą szacunek i uznanie nauczycieli oraz rówieśników. Jedni i drudzy są wzorami godnymi naśladowania.
Tytuł laureata przyznano autorom 24 prac (w tej liczbie są także zespoły autorskie). Lista laureatów w złączniku do nin. informacji.
Prace nadesłane na konkurs oceniała powołana przez Lubelskiego Kuratora Oświaty Komisja konkursowa w składzie:
1) Bożena Ćwiek, dyrektor WKO KO w Lublinie - przewodnicząca;
2) Elżbieta Fim, wizytator KO w Lublinie – członek (redakcja techniczna dokumentacji konkursowej);
3) Marcin Rybicki, wizytator KO w Lublinie – sekretarz komisji (dokumentacja pracy Komisji, recenzje prac);
4) Anna Koper, st. wizytator KO w Lublinie – członek (recenzje prac);
5) Dorota Drożdżowska Rejmak, wizytator KO w Lublinie – członek (recenzje prac);
6) Małgorzata Sagan, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 16 w Lublinie - członek (recenzje prac);
7) Teresa Szabelska, nauczycielka języka polskiego w Szkole Podstawowej nr 15 w Lublinie- członek (recenzje prac);
8) Barbara Mrozek-Wójtowicz, nauczyciel j. polskiego w XIV LO im. Zbigniewa Herberta w ZSO nr 1 w Lublinie- członek (recenzje prac);
9) Monika Sugier nauczyciel – bibliotekarz, historii i wos-u w II LO im. hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie – członek (recenzje prac);
10) Katarzyna Jóźwik, nauczycielka języka polskiego II LO im. hetmana Jana Zamoyskiego w Lublinie – członek (recenzje prac).

Nagrodzone prace konkursowe zostały opublikowane w okolicznościowej publikacji pt. „ Tak niezwykli w swojej zwyczajności”, której wersję elektroniczną udostępniamy Państwu w załączniku do nin. informacji.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-10-03 10:29:36
Data publikacji: 2018-10-10 20:20:59
Osoba sporządzająca dokument: Ćwiek Bożena
Osoba wprowadzająca dokument: Ćwiek Bożena
Liczba odwiedzin: 3253