I Ogólnopolski Kongres Edukacji Przyszłości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 września 2018

Zapraszamy do udziału w I Ogólnopolskim Kongresie Edukacji Przyszłości pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej.
Celem zainicjowanego przedsięwzięcia jest promocja innowacyjności i kreatywności w szkołach i placówkach oświatowych oraz podniesienie rangi wyborów edukacyjno‐zawodowych.

Kongres obejmuje dwa spójnie powiązane wydarzenia, na które składają się nurty tematyczne: Kreatywnie i Innowacyjnie w Edukacji oraz Atelier Przyszłości – Doradztwo Edukacyjno‐Zawodowe.

Pierwszy dzień Kongresu poświęcony będzie promocji nowatorskich rozwiązań z dziedziny dydaktyki i technologii w realizowanym procesie edukacyjnym. Stworzona zostanie płaszczyzna wymiany doświadczeń ekspertów, dydaktyków, praktyków z całej Polski. Ważną częścią tego dnia będzie Finał i Gala „Ogólnopolskiego Konkursu Laur Michała Anioła” w kategorii Kreatywna i Innowacyjna Szkoła.

Do konkursu zakwalifikowane zostały 63 szkoły/placówki oświatowe z 10 województw.

W drugim dniu Kongresu Atelier Przyszłości – Doradztwo Edukacyjno‐Zawodowe, przedstawione zostaną doświadczenia osób, instytucji odpowiedzialnych za podejmowanie skutecznych działań w tworzeniu sprawnie funkcjonującego doradztwa edukacyjno‐zawodowego. Sztuczna inteligencja będzie wiodącym tematem tego dnia kongresu jako jedna z najbardziej dynamiczne rozwijających się gałęzi nauki i inżynierii.

Organizacja i uczestnictwo w Kongresie Edukacji Przyszłości: Termin Kongresu: 3–4 października 2018 r.
Miejsce: Centrum Kongresowe Targów Kielce, ul. Zakładowa 1, sala OMEGA.
Osoby zainteresowane udziałem w Kongresie proszę o zarejestrowanie się w nieprzekraczającym terminie do 28 września 2018 r. poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego. Udział w kongresie jest nieodpłatny.
Liczba miejsc jest ograniczona – decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Z ramienia Kuratorium Oświaty w Kielcach koordynatorem przedsięwzięcia jest starszy wizytator Renata Zaborek tel. 41 342 16 44, e‐mail: renata.zaborek@kuratorium.kielce.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-09-14 16:50:40
Data publikacji: 2018-09-14 16:51:11
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 985