IV Europejski Tydzień Sportu (ETS)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 sierpnia 2018

Lubelski Kurator Oświaty serdecznie zaprasza do udziału w IV Europejskim Tygodniu Sportu (ETS), który odbędzie się  w dniach 23 - 30 września 2018 r. - we wszystkich państwach Unii Europejskiej. Na terenie Polski koordynowany jest przez Ministerstwo Sportui Turystyki.

Podstawowym zadaniem tej ogólnopolskiej inicjatywy jest angażowanie, uświadamianie i inspirowanie mieszkańców Europy do podejmowania aktywności fizycznej w codziennym życiu, a jej głównym celem jest popularyzacja sportu na poziomie lokalnym i integracja społeczna różnych grup wiekowych.

Tegoroczne działania w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu w Polsce będą skupiały się, podobnie jak w latach ubiegłych, na szerokiej aktywizacji polskiego społeczeństwa – w zakresie kreowania nawyku podejmowania aktywności fizycznej przez dzieci i młodzież. Organizatorzy przewidzieli szereg różnorodnych wydarzeń, atrakcji i konkursów. W tym roku po raz pierwszy zostanie podjęta próba organizacji pełnych atrakcji zmagań sportowych również nocą.

Europejski Tydzień Sportu to nie tylko zajęcia sportowe, ale przede wszystkim edukacja młodego pokolenia w celu kształtowania zdrowego, aktywnego trybu życia oraz właściwych zachowań od najwcześniejszych lat życia.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie internetowej: men.gov.pl/ministerstwo/informacje/europejski-tydzien-sportu-zglos-swoja-inicjatywe.html oraz  na stronie internetowej etspolska.pl, stanowiącej główną platformę informacyjną Europejskiego Tygodnia Sportu.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-08-10 10:42:53
Data publikacji: 2018-08-10 10:43:34
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 4562