Finał VI Ogólnopolskiego Przeglądu Musztry Klas Mundurowych w Zakopanem

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 czerwca 2018

W dniach 29-30 maja 2018 roku w Zakopanem odbył się VI Ogólnopolski Przegląd Musztry Klas Mundurowych. Najlepsze drużyny z całej Polski zaprezentowały swoje umiejętności w samym centrum miasta na Placu Niepodległości. W VI edycji konkursu, reprezentująca województwo lubelskie drużyna Zespołu Szkół Ekonomicznych i Mundurowych im. gen. Władysława Andersa w Chełmie, zajęła I miejsce w kategorii - wrażenie artystyczne, natomiast w klasyfikacji ogólnej zajęła 6 miejsce w Polsce. „Nasza” drużyna pod dowództwem ucznia klasy 3 technikum, kadeta Adriana KUDRZYCKIEGO to 9 uczennic i 4 uczniów klas trzecich technikum.
I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół nr 2 im. Sybiraków w Nowym Sączu, II miejsce drużyna z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika
w Koninie, natomiast III miejsce – drużyna z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących Technikum nr 6 w Gorzowie Wielkopolskim.
Przegląd był formą rywalizacji drużyn w zakresie musztry indywidualnej i zespołowej zgodnie z regulaminem musztry Sił Zbrojnych RP. Główny cel przedsięwzięcia to popularyzacja klas mundurowych jako oferty edukacyjnej szkół, a także integracja młodzieży, prezentacja poziomu wyszkolenia uczniów oraz kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich.
 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-06-11 10:16:15
Data publikacji: 2018-06-11 10:17:12
Osoba sporządzająca dokument: Surma Jerzy
Osoba wprowadzająca dokument: Surma Jerzy
Liczba odwiedzin: 843