Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Bicie rekordu Polski w tańczeniu poloneza

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 czerwca 2018

 

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

8 czerwca 2018 roku o godzinie 11:00 - w ponad osiemdziesięciu miejscowościach województwa lubelskiego podejmiemy próbę ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach. Uczestnicy mają tańczyć poloneza przez 7 minut i 45 s. do muzyki poloneza z Pana Tadeusza Andrzeja Wajdy. Tańczenie poloneza w wielu miejscach poprzedzone będzie „Korowodem Niepodległości” (przemarsz uczestników ze szkół na miejsce bicia rekordu). Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski na dzień 1 czerwca zgłoszonych zostało 11750 uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Do lokalnych prób ustanowienia rekordu zgłoszeni zostali uczestnicy - uczniowie, nauczyciele, rodzice i przedstawiciele lokalnych władz z szesnastu powiatów – zamojskiego, tomaszowskiego, hrubieszowskiego, biłgorajskiego, lubartowskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, włodawskiego, łęczyńskiego, lubelskiego, chełmskiego, bialskiego, lubartowskiego, krasnostawskiego i kraśnickiego. Wśród zgłoszonych lokalizacji są m.in.: Zamość, Lublin, Tomaszów Lubelski, Zwierzyniec, Chełm, Szczebrzeszyn, Hrubieszów, Biłgoraj, Puławy, Ryki. Wszystkim serdecznie dziękujemy za zgłoszenia do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu i życzymy powodzenia wszystkim uczestnikom!

Projekt Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to przedsięwzięcie, które uzyskało zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej Programu Wieloletniego „Niepodległa”, ponieważ zachęca uczestników do aktywnego włączania się w świętowanie setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz wzmacnia poczucie wspólnoty obywatelskiej - integruje uczniów, nauczycieli, rodziców oraz lokalną społeczność. Wydarzenie Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości odbywa się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego - Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty - Pani Teresy Misiuk. Patronat medialny: TVP Lublin, Polskie Radio Lublin, Katolickie Radio Zamość, Niedziela Zamojsko-Lubaczowska, Dziennik Wschodni, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia.

Koordynatorem akcji jest Pani Aneta Bartoszczyk-Trochimiuk, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie. Władze województwa i kuratorium będą uczestniczyć w wydarzeniu w dniu 8 czerwca br. w Zwierzyńcu według następującego harmonogramu:

10.30 - uroczyste otwarcie wydarzenia przez Przemysława Czarnka Wojewodę Lubelskiego

11.00 - bicie rekordu Polski (z udziałem Pani Teresy Misiuk Lubelskiego Kuratora Oświaty)

11.15 - zamknięcie uroczystości


Linki do wydarzenia:

biurorekordow.pl/event/rekordowy-polonez-na-100-lecie-odzyskania-niepodlegosci/

https://niepodlegla.gov.pl/wydarzenia/rekordowy-polonez-na-100-lecie-odzyskania-niepodleglosci-i-korowod-niepodleglosci/

 

Plakat dotyczący tego wydarzenia oraz lista placówek zgłoszonych do wydarzenia - w załączeniu.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-06-05 09:50:55
Data publikacji: 2018-06-05 09:52:01
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1678