Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

III edycja konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
07 marca 2018

1 marca br ruszył nabór praktyk do III edycji konkursu „Szkoła Zawodowa Najwyższej Jakości”.

Głównym celem tego przedsięwzięcia jest zidentyfikowanie, wybór i rozpowszechnienie najciekawszych rozwiązań podnoszących jakość edukacji zawodowej w Polsce.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Fundusz Współpracy, a współorganiztorami Kuratorium Oświaty w Warszawie, Ośrodek Rozwoju Edukacji, Mazowieckie Samorządowe Centrum Doskonalenia Nauczycieli oraz Partnerstwo na rzecz wsparcia osób młodych.

Jakość kształcenia zawodowego jest od kilku lat czołowym wyzwaniem i priorytetem w europejskiej i polskiej polityce edukacyjnej. Na poziomie unijnym utworzono kilka inicjatyw służących ustanawianiu i promowaniu standardów jakości, m. in. CQAF, EQARF, EQAVET. W Polsce powstały Standardy Jakości Kształcenia Zawodowego jako dokument wspierający dyrektorów szkół i nauczycieli w zadaniach związanych z zapewnianiem jakości. Do tej pory nie było jednak opracowań pokazujących, co tak naprawdę szkoły zawodowe robią w kwestii podwyższania jakości swojej pracy. Tę lukę postanowiła wypełnić Fundacja Fundusz Współpracy, która w 2016 r., w ramach projektu Erasmus Plus „Europejskie rozwiązania w zapewnianiu jakości” razem z Mazowieckim Kuratorium Oświaty zorganizowała ogólnopolski konkurs dla szkół zawodowych „Szkoła zawodowa najwyższej jakości”.

Zasady naboru, regulamin oraz informacje znajdują się na stronie http://najlepszazawodowa.pl/edycja-2018/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-03-07 17:29:23
Data publikacji: 2018-03-07 17:39:18
Osoba sporządzająca dokument: Smutek Łukasz
Osoba wprowadzająca dokument: Smutek Łukasz
Liczba odwiedzin: 309