Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Nauczyciele uhonorowani Medalami "Pro Patria"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 marca 2018

Za szczególnie zasługi w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej honorowe odznaczenie Medal "Pro Patria" przyznano trzem nauczycielom z województwa lubelskiego. Medale otrzymali: pani Dorota Bułgajewska- Muzyka nauczycielka historii z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie oraz panowie Adam Jezierski nauczyciel informatyki i techniki w Szkole Podstawowej nr 5 w Lublinie i Krzysztof Szabelski Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Puławach.

Medal jest cywilnym odznaczeniem nadawanym przez Szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych pana Jana Józefa Kasprzyka osobom dbającym szczególnie o polską tradycję niepodległościową i przekazującym ją następnym pokoleniom.

Uroczystego wręczenia odznaczeń dokonał w dniu 1 marca 2018r. pan wojewoda lubelski Przemysław Czarnek podczas wojewódzkich obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Uroczystość zaszczyciła również swoją obecnością pani kurator Teresa Misiuk. Medale "Pro Patria" zostały przyznane na wniosek Lubelskiego Stowarzyszenia Represjonowanych w Stanie Wojennym.

 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2018-03-05 13:16:58
Data publikacji: 2018-03-05 13:33:10
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 1029

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2018-03-05 13:38:56Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja