Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Inauguracyjne spotkanie "Akademii Niepodległości"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 grudnia 2017

 

11 grudnia 2017 r. we Włodawie odbędzie się inauguracyjne spotkanie „Akademii Niepodległości”. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13.00 we Włodawskim Domu Kultury, Al. Józefa Piłsudskiego 10. Wykłady wygłoszą:
• dr hab. Marcin Kruszyński, prof. WSOSP – Polski wiek XIX – wiek Powstań;
• dr hab. Tomasz Panfil – Józef Piłsudski – twórca Niepodległej.
Akademia Niepodległości to cykl spotkań, obliczony na lata 2017-2021, w czasie których pracownicy Instytutu Pamięci Narodowej oraz zaproszeni goście - reprezentanci uczelni wyższych bądź lokalnych środowisk przedstawią, w formie popularnych wykładów, zarówno drogę do Niepodległej, poczynając od pierwszej dekady XX stulecia i czas I wojny światowej, poprzez wznoszenie jej państwowego gmachu i wykuwanie granic, po syntetyczny bilans międzywojennego dwudziestolecia.
Cały cykl spotkań ma na celu nie tylko poszerzenie wiedzy, ale także formowania postaw, opartych na patriotyzmie, szacunku dla niepodległościowej tradycji i przywiązaniu do Ojczyzny oraz konkretne przesłanie. W ciągu roku odbędzie się pięć spotkań. Każdy rok akademicki chcielibyśmy zakończyć wręczeniem dyplomów oraz wpisem do specjalnie przygotowanego indeksu.
Organizatorami wydarzenia są: Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Lublinie, Włodawski Dom Kultury i Miejska Biblioteka Publiczna we Włodawie.
Zainteresowani proszeni są o potwierdzenie przybycia na poniższe kontakty: wdk.wlodawa@gmail.com lub  tel. 82-5721-751
 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-12-11 11:18:15
Data publikacji: 2017-12-11 11:22:02
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 753