Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / artykuł

Mobilna biblioteka już czynna!

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
05 grudnia 2017

 

5 grudnia 2017 roku Ministerstwo Cyfryzacji uruchomiło platformę, na której każdy nieodpłatnie znajdzie ebooki oraz audiobooki lektur szkolnych. Na platformie znajdzie się ponad 700 utworów, m. in. teksty z kanonu lektur obowiązkowych oraz uzupełniających. Wszystko, co trzeba zrobić, to odwiedzić w Internecie stronę lektury.gov.pl/ i wybrać z listy książkę, na której nam aktualnie zależy.
Z komunikatu zamieszczonego na stronie resortu cyfryzacji wynika, że użytkownicy mogą również pobrać aplikację mobilną. Serwis otwiera uczniom dostęp do ponad 220 darmowych nagrań, których słuchać można w trakcie uprawiania sportu, wykonywania obowiązków domowych czy jazdy autobusem. Przeznaczone są one w szczególności dla uczniów, którzy nie mogą korzystać z tradycyjnych książek, w tym niewidomych, dyslektyków a także cierpiących na epilepsję fotogenną.
Obecna wersja portalu ma charakter pilotażowy. Pilotaż projektu zakończy się wraz z obecnym rokiem szkolnym 2017/2018, a z biegiem czasu zasoby na portalu będą powiększane i uzupełniane o nowe utwory.
Więcej informacji - www.gov.pl/cyfryzacja/mobilna-biblioteka-dla-uczniow-w-calej-polsce
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-12-05 14:29:32
Data publikacji: 2017-12-05 14:32:29
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 5276