Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Międzyszkolny Turniej Pocztów Sztandarowych

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 listopada 2017

Zapraszamy wszystkie szkoły do udziału w Międzyszkolnym Turnieju Pocztów Sztandarowych. Turniej organizowany jest przez Szkołę Podstawową nr 7 w Kielcach od 2012 roku. Współorganizatorami są Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13 Pułku Ułanów Wileńskich oraz Wojewódzki Dom Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach.

Nadrzędnym celem Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych jest wzmocnienie patriotycznego procesy wychowywania młodzieży szkolnej w poszanowaniu i miłości do polskich symboli narodowych, historii i tradycji, a także wpisanie najmłodszego święta państwowego Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w obowiązkowy kanon szkolnych uroczystości.

W ramach Turnieju uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w terminie poprzedzającym święto Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, rywalizują w dwóch kategoriach: w konkursie wiedzy o polskich symbolach narodowych, symbolach szkolnych i ze znajomości ceremoniału szkolnego oraz w rywalizacji pocztów sztandarowych ze znajomości ceremoniału wojskowego i zasad musztry. Finał i wręczenie nagród corocznie odbywa się 2 maja.

Wszystkim szkołom, które zechcą przystąpić do organizacji Międzyszkolnego Turnieju Pocztów Sztandarowych Szkoła Podstawowa nr 7 im. Partyzantów Ziemi Kieleckiej w Kielcach udzieli informacji ułatwiających organizację tego patriotycznego przedsięwzięcia. Dane do kontaktu zso29kielce@onet.eu, tel. 413767187, koordynator Turnieju Hanna Skrzek

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-11-16 10:52:25
Data publikacji: 2017-12-18 12:06:42
Osoba sporządzająca dokument: Rybicki Marcin
Osoba wprowadzająca dokument: Steć Danuta
Liczba odwiedzin: 270