Jesteś tutaj: Strona główna / artykuł

Konferencja dotyczaca wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechniania edukacji włączającej

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
14 listopada 2017

Szanowni Państwo
Dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,

Jednym z kierunków polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2017/2018 jest podnoszenie jakości edukacji włączającej w szkołach
i placówkach systemu oświaty. Z uwagi na konieczność kontynuowania działań dotyczących upowszechniania rozwiązań prawnych
oraz dobrych praktyk w zakresie organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, Ministerstwo Edukacji Narodowej wspólnie z Kuratorium Oświaty w Lublinie organizuje konferencję dotyczącą wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i upowszechniania edukacji włączającej. Konferencja odbędzie się w dniu 5 grudnia 2017 roku o godzinie 1000 w Szkole Podstawowej nr 28 z Oddziałami Integracyjnymi im. Synów Pułku Ziemi Lubelskiej w Lublinie (ul. Radości 13, 20-530 Lublin) i skierowana jest do dyrektorów szkół i placówek oświatowych.

Ramowy program konferencji:
I. Istota edukacji włączającej w podnoszeniu jakości edukacji wszystkich uczniów – dr hab. prof. KUL Wojciech Otrębski, dr Grzegorz Wiącek.
II. Zmiany w przepisach prawa dotyczące organizacji kształcenia i wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
III. Dyskusja.
IV. Prezentacja dobrych praktyk z terenu województwa lubelskiego, z przedstawieniem aktywnej formy realizacji działań szkoły z udziałem uczniów.
Przewidywany czas konferencji ok. 4 godzin.
Formularz zgłoszeniowy w systemie GSOK.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-11-14 10:17:17
Data publikacji: 2017-11-14 10:27:41
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 2351