Krajowe seminarium kontaktowe dla nauczycieli

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
08 listopada 2017

Szanowni Państwo,
Dyrektorzy i nauczyciele w szkołach szpitalnych, sanatoryjnych i specjalnych,

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Biuro Programu eTwinning serdecznie zaprasza na Krajowe seminarium kontaktowe w Warszawie w dniach 4-5 grudnia 2017 r. Seminarium skierowane jest do nauczycieli pracujących w szkołach szpitalnych, sanatoryjnych i specjalnych, którzy chcą rozpocząć realizację projektu eTwinning z drugą polską szkołą. Zapraszamy osoby bez doświadczenia w programie eTwinning.

Organizatorzy oczekują, że podczas seminarium każdy uczestnik przystąpi do nowego projektu eTwinning.

Osoba zgłaszająca się do udziału w seminarium jest zobowiązana do dokonania DWÓCH działań:

1. Rejestracja na seminarium poprzez kliknięcie zielonego odnośnika Zarejestruj się na wydarzenie i wypełnienie formularza na stronie: konferencje.frse.org.pl/CSPLWarszawa2017

2. Założenie własnego konta w Programie eTwinning pod adresem: www.etwinning.net/pl/pub/preregister.cfm  (UWAGA: rejestracja wstępna, a potem właściwa po odebraniu e-maila)

Warunki rekrutacji:

- nauczyciel pracujący w szkole szpitalnej, sanatoryjnej czy specjalnej;

- nauczyciel posiadający własne konto w programie eTwinning;

- nauczyciel bez projektów eTwinning;

- nauczyciel dowolnego przedmiotu;

- gotowość do rejestracji projektu i podjęcia współpracy.

 

Seminarium jest bezpłatne (nocleg i wyżywienie na koszt organizatora) i obejmuje zajęcia dwudniowe, które stanowią całość szkoleniową. Seminarium trwa w dniu 4.12.2017 od godz. 11.00 do 19.00, w dniu 5.12.2017 od godz.8.30 do 14.00. Możliwy jest jedynie udział w całym szkoleniu zgodnie z programem.

 

Tematyka warsztatów:

1. Programowanie i kodowanie bez komputera oraz proste aplikacje komputerowe – Jak w atrakcyjny sposób wprowadzić programowanie, kodowanie, myślenie komputacyjne? Zaczniemy bez komputera, ale poznamy też proste aplikacje internetowe.

2. eTwinning Live – Platforma internetowa programu eTwinning do komunikacji z innymi nauczycielami.

3. TwinSpace i wideokonferencje – Narzędzia internetowe programu eTwinning do realizacji projektu, komunikowania się z partnerami, w tym wideokonferencje.

4. TIK w edukacji – Proste aplikacje internetowe przydatne podczas realizacji projektów edukacyjnych eTwinning, ale też zwiększające atrakcyjność prowadzonych lekcji.

Informacje organizacyjne:

Organizatorzy zapewniają udział w ciekawych warsztatach, materiały konferencyjne, a także opłacają wyżywienie podczas seminarium i nocleg w pokojach dwuosobowych w dniu 4 grudnia 2017 r.

Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą laptopa z możliwością podłączenia do sieci internetowej na kablu lub sieci WIFI.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 24 listopada 2017.

Rezygnacja z udziału w seminarium możliwa jest do 24 listopada 2017. Uczestnicy rezygnujący po tym terminie zobowiązani będą do pokrycia kosztów zakwaterowania i wyżywienia.

Program seminarium i plik z informacją w załączeniu:

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-11-08 11:41:53
Data publikacji: 2017-11-08 12:58:39
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 717