UNICEF na rzecz dzieci z Syrii

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
02 listopada 2017

Zachęcamy Państwa do włączenia się w działania UNICEF na rzecz dzieci z Syrii.
Celem projektu „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” jest:
- pokazanie jak wojna wpływa na życie dziecka,
-kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy zaangażowania społecznego,
-zebranie środków finansowych na zapewnienie ciepłych ubrań i kocy dla dzieci z Syrii.

Projekt składa się z dwóch część:
1. Zajęcia edukacyjne – specjalnie przygotowane materiały edukacyjne (filmy, prezentacje, scenariusze, plakaty) umożliwią Państwu zorganizowanie ciekawych i poruszających zajęć na temat sytuacji dzieci w Syrii. Będą mieli Państwo unikalną możliwość obejrzenia materiałów filmowych nagranych przez polską ekipę UNICEF, która odwiedziła Syrię wiosną tego roku. Wraz z Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF Robertem Korzeniowskim nasi koledzy byli świadkami dramatu, jaki toczy się w tym regionie. Z kolei obóz dla uchodźców syryjskich w Jordanii odwiedził drugi Ambasador – Artur Żmijewski. Historie spotkanych tam dzieci i ich rodzin chwytają za serce.
2. „Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę” – w ramach akcji wszystkie placówki, które zaangażują się w akcję zorganizują imprezę połączoną ze zbiórką charytatywną na rzecz dzieci z Syrii. Zimowa impreza pod hasłem „Pomóżmy dzieciom z Syrii przetrwać zimę” ma na celu uświadomienie społeczności szkoły i zaproszonym gościom niezwykle trudnej sytuacji dzieci w Syrii. Dzięki zbiórce charytatywnej, która zostanie zorganizowana przez szkoły, UNICEF dotrze z pomocą do najbardziej potrzebujących dzieci i ich rodzin.
Przed przystąpieniem do projektu prosimy o zapoznanie się z regulaminem projektu. Wszystkie informacje dostępne są na stronie www.unicef.pl/nmaction/akcja_szkolna/sprawabydziecizsyriiprzetrwalyzime/86. Rejestracji placówki do projektu dokonuje Koordynator akcji – wyznaczony przez szkołę.
Zgłaszając się do udziału w kampanii szkoły wyrażają w ten sposób chęć propagowania wrażliwości społecznej i idei niesienia pomocy najbardziej potrzebującym. Wszystkie szkoły, które zrealizują projekt, otrzymają „Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki” w roku szkolnym 2017/2018.
Ewentualne pytania dotyczące projektu prosimy kierować do koordynatora akcji Małgorzaty Połowniak-Dąbrowskiej szkoly@unicef.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-11-02 11:59:56
Data publikacji: 2017-11-03 09:53:21
Osoba sporządzająca dokument: Płonka Sebastian
Osoba wprowadzająca dokument: Płonka Sebastian
Liczba odwiedzin: 936