Konkurs „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 września 2017

Fundacja Centrum Solidarności  w Gdańsku już 15 września rozpoczyna nabór do  V edycji ogólnopolskiego konkursu „Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii”. 

Konkurs adresowany  do uczniów drugich klas szkół ponadgimnazjalnych oraz uczniów trzecich klas techników z całej Polski, a  głównym celem przedsięwzięcia jest podniesienie poziomu wiedzy o historii najnowszej Polski lat 1970 – 1990.

Warunkiem uczestnictwa w Konkursie jest rejestracja szkoły (dla V edycji w terminie 15 września – 15 listopada 2017), z której pochodzi uczeń lub uczniowie, na stronie internetowej konkursu. Rejestracji dokonuje nauczyciel.

Nagrodami za I miejsce w konkursie będą:
1. Indeksy na studia;
2. Stypendia naukowe.;
3. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.
za II i III miejsce:
1. Stypendia naukowe;
2. Publikacje Instytutu Pamięci Narodowej.

Nauczyciele, których uczniowie zostaną laureatami I, II i III miejsca otrzymają nagrody pieniężne oraz bony na wybrane publikacje IPN.  Szkoły, z których pochodzić będą laureaci I miejsca otrzymają dyplom, nagrody rzeczowe oraz specjalnie ufundowaną na ten cel statuetkę z brązu,
wyłonioną w trakcie specjalnego konkursu zorganizowanego przez Fundację Centrum Solidarnościna Wydziale Rzeźby ASP w Gdańsku.

Regulamin konkursu i plakat w załączeniu, a szczegóły: profil na FB, gdzie znajdują się najnowsze informacje o konkursie: www.facebook.com/olimpiadasolidarnosci  oraz na stronie internetowej: olimpiadasolidarnosci.pl/o-konkursie/

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-09-13 11:22:27
Data publikacji: 2017-09-13 11:44:24
Osoba sporządzająca dokument: Mazur Grażyna
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 940