Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

V edycja projektu edukacyjno-wychowawczego "Oblicza Dialogu. Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 września 2017

Projekt adresowany jest do starszych uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Jego głównym celem jest stworzenie płaszczyzny porozumienia na rzecz dialogu międzyreligijnego i międzykulturowego, promowanie działań i postaw otwartych na inne kultury i religie, zwalczających stereotypy, skierowanych na poznawanie i współistnienie z drugim człowiekiem.

Realizacja każdej kolejnej edycji projektu odbywa się w terminie październik - maj każdego kolejnego roku szkolnego. Projekt realizują szkolne zespoły uczniowskie pod opieką nauczyciela/koordynatora powołanego przez dyrektora szkoły. Zebrane materiały dotyczące hasła każdej kolejnej edycji umieszczane są na wspólnie tworzonej stronie internetowej projektu: obliczadialogu.pl/2017na18/index.php. W trakcie trwania każdej edycji projektu można korzystać z oferty warsztatowej proponowanej przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie: "Oblicza Dialogu". Info na stronach instytutu: www.idmjp2.pl/index.php/pl/; www.obliczadialogu.pl oraz pod numerem telefonu 12 422 03 44, adres mailowy: obliczadialogu@idmjp2.pl

Każda kolejna edycja kończy się przyznaniem szkole (spełniającej wymogi projektu), certyfikatu Młody Asyż. Młodzież na rzecz tolerancji i pokoju, rok... Każdą kolejną edycję projektu traktuje się jako zamkniętą całość. W związku z powyższym placówki oświatowe będące wcześniej uczestnikami projektu, mogą w następnym roku przystępować do realizacji kolejnej edycji i otrzymać nowy certyfikat.

Tematyka obecnej - V edycji 2017/2018: "W sferze sacrum. Rola sztuki religijnej w kulturze"

Zapraszamy do współpracy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-09-11 12:42:45
Data publikacji: 2017-09-11 12:54:57
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 1119