Jesteś tutaj: Strona główna / Reforma edukacji / artykuł

Działania wspomagające zmiany programowe

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
17 maja 2017

 

17 maja 2017 roku w Kuratorium Oświaty w Lublinie odbyła się konferencja prasowa Lubelskiego Kuratora Oświaty dotycząca bieżących działań KO w Lublinie związanych z wdrażaniem zmian w systemie edukacji. Kurator Teresa Misiuk przedstawiła informacje związane z procedurą opiniowania przesyłanych do Lubelskiego Kuratora Oświaty arkuszy organizacji roku szkolnego; podkreśliła, że do 10 maja br. wszystkie organy prowadzące przedstawiły do zaopiniowania ww. dokumenty. Kurator zwróciła uwagę, że opiniowanie arkuszy jest zadaniem, do którego organy nadzoru powracają po ośmioletniej przerwie a opinia dotyczy zgodności organizacji pracy szkoły z obowiązującym prawem.
Kurator Teresa Misiuk poinformowała ponadto o działaniach urzędu wspomagających wprowadzenie zmian w systemie oświaty; do dnia 8 maja br. przeszkolono 17 570 nauczycieli na konferencjach z zakresu nowej podstawy programowej, do dnia 7 czerwca 2996 uczestników (dyrektorów i przedstawicieli rad rodziców z 1500 szkół) weźmie udział w konferencjach dotyczących konstruowania programu wychowawczo-profilaktycznego. Z kolei 26 maja br. w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym odbędzie się konferencja szkoleniowa na temat programowania dla najmłodszych. Wszystkie ww. przedsięwzięcia mają na celu przygotowanie szkół do wdrażania zmian programowych i są przykładem wzmacniania funkcji wspomagającej organu nadzoru pedagogicznego.
Na spotkaniu poruszono również kwestie przygotowywanych przez resort edukacji zmian w zakresie kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Przedstawiciele mediów zostali ponadto poinformowani o sukcesie uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Puławach, którzy zebrali największą w Polsce sumę środków w akcji „Grosz do grosza” na sfinansowanie obiadów dla dzieci z najuboższych rodzin; uroczystość z tym związana, z udziałem Lubelskiego Kuratora Oświaty, odbyła się w ww. szkole 16 maja br.
 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-05-17 12:09:34
Data publikacji: 2017-05-17 12:11:07
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 7073