Konkurs plastyczny "Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce"

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
21 kwietnia 2017

Celem konkursu jest promocja praw i wolności chronionych Europejską Konwencją Praw Człowieka oraz zwiększenie zainteresowania dzieci wiedzą na temat praw człowieka we współczesnym świecie.

Prace biorące udział w konkursie powinny obrazować przestrzeganie postanowień Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Prace mogą zostać wykonane w dowolnej technice plastycznej i z wykorzystaniem dowolnych materiałów plastycznych (np. kredka, farba, ołówek); na papierze w formacie A3 (praca płaska).

W konkursie zostanie wyłonionych 6 laureatów - 3 w kategorii wiekowej od 6 do 10 lat i 3 w kategorii wiekowej od 11 do 15 lat, którym zostaną przyznane nagrody rzeczowe wskazane w regulaminie konkursu oraz dyplomy.

Prace laureatów krajowej edycji konkursu zostaną zaprezentowane w formie wystawy podczas XI Seminarium Warszawskiego organizowanego przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz wykorzystane do działań promocyjnych związanych z organizacją obchodów 25-lecia Polski  w systemie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu. Prace konkursowe wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym oraz oświadczeniem stanowiącymi załącznik do regulaminu należy przesyłać w terminie do dnia 19 maja 2017 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:
Ministerstwo Spraw Zagranicznych
al. J. Ch. Szucha 23; 00-580 Warszawa
z dopiskiem: konkurs plastyczny „Rzeczpospolita Praw Człowieka. 25-lecie Europejskiej Konwencji Praw Człowieka w Polsce”
Wszelkie dodatkowe pytania prosimy kierować do Ministerstwa Spraw Zagranicznych na adres mailowy: dpopc.sekretariat@msz.gov.pl lub nr tel. (22) 523 7975 i (22) 523 7824.

Materiały oraz linki internetowe dotyczące konkursu plastycznego: www.msz.gov.pl/pl/polityka_zagraniczna/europejski_trybunal_praw_czlowieka/aktualnosci/konkurs__rzeczpospolita_praw_czlowieka__25_lecie_europejskiej_konwencji_praw_czlowieka_w_polsce_

men.gov.pl/ministerstwo/informacje/zachecamy-do-udzialu-w-konkursie-ministerstwa-spraw-zagranicznych.html

Załączniki do pobrania:

 

 

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-04-21 09:58:06
Data publikacji: 2017-04-21 11:54:12
Osoba sporządzająca dokument: Guzowska Anna
Osoba wprowadzająca dokument: Lalka-Barańska Elżbieta
Liczba odwiedzin: 438

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-04-21 12:02:29Guzowska AnnaModyfikacja treściPoprzednia wersja