56. Ogólnopolskie ZAWODY STRZELECKIE „O Srebrne Muszkiety – 2017”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 kwietnia 2017

Informuję, że w bieżącym roku szkolnym, odbędzie się, kolejna edycja - 56. Ogólnopolskie ZAWODY STRZELECKIE „O Srebrne Muszkiety – 2017”dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych organizowanych pod patronatem Ministra Obrony Narodowej. Celem zawodów jest: m.in.: popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy o współczesnych siłach zbrojnych, zagadnień związanych z obronnością kraju oraz rywalizacja zespołów w zakresie umiejętności w strzelectwie sportowym. Zawody mają charakter ogólnopolski i rozgrywane są w kolejnych etapach. Zgodnie z Regulaminem sposób organizacji zawodów na szczeblu szkolnym, międzyszkolnym (rejonowym) i wojewódzkim określa właściwy - Lubelski Kurator Oświaty.
WOJEWÓDZKIE (LUBELSKIE) ZAŁOŻENIA ORGANIZACYJNE
1. Eliminacje szkolne organizowane są przez dyrektorów zainteresowanych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Mają na celu wyłonienie drużyny, która będzie reprezentować szkołę w dalszym etapie zawodów. Jedna szkoła (zespół szkół) może wystawić po jednej drużynie w kat. chłopców i dziewcząt.
2. Eliminacje międzyszkolne (rejonowe) -wieloletnie doświadczenia wskazują, że z uwagi na niewielką liczbę zgłaszających się reprezentacji szkół, nie będzie potrzeby rozgrywania eliminacji rejonowych.
3. Eliminacje (zawody) wojewódzkie - wyłonią reprezentację województwa (w kat. dziewcząt i chłopców) na finał ogólnopolski.
Organizatorem bezpośrednim zawodów wojewódzkich będzie Lubelski Zarząd Wojewódzki Ligi Obrony Kraju.
Szkoły zainteresowane udziałem w zawodach, przekazują Kartę Zgłoszenia (w załączeniu) w terminie do 24 kwietnia 2017 r. faxem
(tel. 81 53 85 290) do Kuratorium Oświaty w Lublinie. Oryginał Karty (wzór w załączeniu) opiekun drużyny przedstawia w dniu zawodów.
Termin i miejsce przeprowadzenia zawodów wojewódzkich – 27 kwietnia (czwartek) 2017 r. strzelnica sportowa w Sawinie (na trasie Chełm – Włodawa).

Dokładny Komunikat Organizacyjny zgłoszone szkoły otrzymają faxem w dniu 25 kwietnia 2017 r.

Warunki uczestnictwa, punktacja, konkurencje, postanowienia końcowe - jak w Regulaminie finału centralnego (w załączeniu).

 Finał centralny zawodów odbędzie się w Bydgoszczy w dniach 29-31 maja 2017 r. W finale uczestniczyć będzie 16 zespołów dziewcząt i 16 zespołów chłopców – zwycięzców zawodów wojewódzkich.

Osobą odpowiedzialną za organizację cyklu eliminacji wojewódzkich powyższych zawodów jest st. wizytator Jerzy Surma, Tel. 81 53 85 215, e-mail: jerzy.surma@kuratorium.lublin.pl

 

 

Wicekurator Oświaty

mgr inż. Ryszard Golec
 

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-04-19 09:15:16
Data publikacji: 2017-04-19 09:16:29
Osoba sporządzająca dokument: Surma Jerzy
Osoba wprowadzająca dokument: Surma Jerzy
Liczba odwiedzin: 581