Jesteś tutaj: Strona główna / Reforma edukacji / artykuł

Samorządy kończą etap dostosowania sieci szkół do nowego ustroju szkolnego

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
20 marca 2017

 

W województwie lubelskim dobiega końca etap dostosowania przez jednostki samorządu terytorialnego sieci szkół do nowego ustroju szkolnego - poinformowała Teresa Misiuk na konferencji prasowej w dniu 20 marca 2017 roku. 21 marca br. ostatnia rada gminy podejmie uchwałę w tej sprawie. Dotychczas do zaopiniowania wpłynęło 236 uchwał, w tym 24 z powiatów i 212 z gmin.
Kurator Oświaty ponownie podziękowała stronie samorządowej zarówno za dotychczasowy dialog w przedmiocie wypracowania optymalnych dla danej społeczności rozwiązań oraz za sprawny proces procedowania przez rady gmin i powiatów wymaganych ww. ustawą uchwał.
Teresa Misiuk poinformowała również o nowych rozporządzeniach, które zostały podpisane w ostatnich dniach przez minister Annę Zalewską, m.in. rozporządzeniu o ramowych planach nauczania, szczegółowej organizacji publicznych szkół i przedszkoli, w sprawie przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego oraz w sprawie wysokości wskaźników zwiększających kwoty dotacji celowej na wyposażenie szkół w podręczniki, materiały edukacyjne i materiały ćwiczeniowe dla uczniów niepełnosprawnych.
Pani Kurator zwróciła również uwagę na spotkanie Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej z 9-letnim Kamilem Wrońskim, wybitnie uzdolnionym uczniem z Lublina i przygotowywane przez resort edukacji zmiany dotyczące wsparcia dla uczniów wybitnie uzdolnionych; rodzice, opiekunowie i nauczyciele, a także sami uczniowie mogą kierować swoje uwagi i propozycje dotyczące wspierania ucznia zdolnego pod specjalnym adresem e-mail: uczenzdolny@men.gov.pl
Na zakończenie Teresa Misiuk przypomniała o rozpisanym konkursie na nazwę akcji promującej szkolnictwo zawodowe; szczegóły inicjatywy można znaleźć na stronie www.kuratorium.lublin.pl/
 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-03-20 14:31:08
Data publikacji: 2017-03-20 14:32:16
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 6583