Konferencja CheckIT

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
11 lutego 2017

Szanowni Państwo,
serdecznie zapraszamy do udziału w czwartej edycji jednej z największych lubelskich konferencji informatycznych pn. Check IT, która odbędzie się w dniu 15 marca 2017 roku na terenie Targów Lublin S.A. w Lublinie (zlokalizowanych przy ul. Dworcowej 11). Wydarzenie organizowane jest przez Wydział Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Lublin w ścisłej współpracy z kołami naukowymi działającymi przy lubelskich uczelniach wyższych oraz specjalistami z branży IT, w ramach Dni Lubelskiej Wyżyny IT 2017 .
      Konferencja Check IT skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, w szczególności do klas o profilu informatyczno – technicznym i nauczycieli informatyki oraz do uczniów klas I-III szkół podstawowych. Wydarzenie ma na celu pogłębianie wiedzy uczestników z zakresu IT i innowacji technologicznych oraz zapoznanie uczniów z ofertą edukacyjną studiów informatycznych oferowanych przez lubelskie uczelnie wyższe. W programie przewidzianych jest wiele prelekcji, prezentacji i warsztatów, prowadzonych przez studentów należących do informatycznych kół naukowych oraz specjalistów z branży IT. Między innymi przewidziane są wykłady na temat ścieżek kariery w branży IT, zastosowania informatyki w innych branżach, nauki programowania oraz bezpieczeństwa w sieci informatycznej. Uczestnicy będą także mieli możliwość udziału w interaktywnych warsztatach na temat druku 3D, robotyki, budowy strony internetowej w Wordpress oraz animacji komputerowej i modelowania 3D. W czasie konferencji uczniowie będą mogli wziąć również udział w warsztatach z doskonalenia swojej kreatywności, która jest niezbędna w dziedzinie informatyki. Zaplanowano również wykłady dla nauczycieli, na takie tematy jak: oferta programów Urzędu Miasta Lublin skierowanych do młodzieży i dzieci, innowacyjne metody nauczania informatyki i zastosowanie drukarek 3D w edukacji, czy też edukacja nieformalna w szkole. Całość wydarzenia uświetnią pokazy dronów, robotów, okularów Oculus Rift, drukarek 3D i wiele innych atrakcji.
     W związku z powyższym, kierujemy zaproszenie do udziału w wydarzeniu do uczniów Państwa szkoły z zainteresowaniami informatycznymi oraz nauczycieli informatyki i przedmiotów pokrewnych. Szczegółowe informacje na temat konferencji znajdują się na stronie www.checkit.lublin.eu. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja na konferencję i warsztaty (wymagane jest aby każdy z uczestników zarejestrował się indywidualnie na stronie internetowej wydarzenia). W przypadku uczniów z klas I-III szkoły podstawowej i ich opiekunów, rejestracja przebiega poprzez kontakt telefoniczny. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc na warsztaty, o uczestnictwie decydować będzie kolejność zgłoszeń. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wszelkich informacji na temat konferencji udziela koordynator programu Lubelska Wyżyna IT, Pani Magdalena Paśnikowska-Łukaszuk (e-mail: magdalena.pasnikowska@lublin.eu, tel.: 81 466 25 12).
      Jesteśmy przekonani, że udział w konferencji będzie cennym i pożytecznym doświadczeniem dla uczniów Państwa Szkoły, pozwalającym na poszerzenie ich wiedzy z zakresu informatyki i nowych technologii oraz okazją do poznania akademickiego potencjału informatycznego lubelskich uczelni wyższych.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2017-02-11 16:29:26
Data publikacji: 2017-02-11 16:29:52
Osoba sporządzająca dokument: Niderla Zbigniew
Osoba wprowadzająca dokument: Niderla Zbigniew
Liczba odwiedzin: 946

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2017-02-12 13:52:51Niderla ZbigniewModyfikacja treściPoprzednia wersja
2017-02-11 16:32:47Niderla ZbigniewModyfikacja treściPoprzednia wersja