Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Inauguracja roku szkolnego 2015/ 2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
31 sierpnia 2015

 

Szanowni Państwo,
Kończy się radosny czas wakacyjnego wypoczynku, po raz kolejny stajemy przed wyzwaniami wynikającymi z planów i zamierzeń podejmowanych na kolejnym etapie edukacyjnej drogi. Na progu nowego roku szkolnego 2015/ 2016 do wszystkich Uczniów, Rodziców, Nauczycieli i organów prowadzących szkoły kieruję życzenia dobrego, efektywnego i spokojnego roku pracy. Składam jednocześnie Wszystkim Państwu wyrazy szacunku i szczerego uznania za dotychczasowe działania związane z edukacją i wychowaniem młodzieży oraz wyrażam nadzieję, że także w tym roku przyniosą one oczekiwane rezultaty.
Szczególne życzenia kieruję do Uczniów - „jeśli potraficie o czymś marzyć, potraficie także tego dokonać”; życzę Wam zatem marzeń o sukcesach i wiary we własne możliwości. Wyznaczajcie sobie ambitne cele, stawiajcie czoła przeciwnościom i nie zrażajcie niepowodzeniami. Wierzę, że całe Wasze pokolenie, przed którym stoi tyle ważnych wyzwań, będzie zawsze zaliczało się do zwycięzców. Ciepłe słowa kieruję do Uczniów klas pierwszych: jesteście na początku edukacyjnej drogi lub rozpoczynacie kolejny etap kształcenia; życzę, aby wysiłek wkładany przez Was w zdobywanie wiedzy, zaowocował sukcesami i stworzył okazję do efektywnego uczestnictwa w życiu społecznym i zawodowym. Sukcesy trudno jest osiągać w samotności – życzę zatem, aby wszyscy pracownicy szkoły, koledzy i rodzina zawsze byli Waszymi sojusznikach w codziennej realizacji obowiązków.
W edukacji bardzo ważna jest również postawa Nauczycieli, ich wiedza, oddanie, umiłowanie zawodu, rzetelne wykonywanie powierzonych zadań. To dzięki Wam, Szanowni Pedagodzy, młode pokolenie zdobywa wiedzę i ciekawość poznawczą, kształtuje społeczne kompetencje i obywatelskie postawy, aby właściwie wykonywać przyszłe obowiązki zawodowe. Za efekty ciężkiej i odpowiedzialnej pracy, a przede wszystkim - za oddane Waszemu posłannictwu serce pięknie dziękuję, życzę wielu sukcesów i osobistej satysfakcji.
Szkole trudno jest realizować edukacyjne zadania bez wsparcia różnych środowisk, szczególnie rodziców uczniów. Nauczycielom i Rodzicom życzę, aby harmonijna współpraca i wzajemna życzliwość sprzyjały budowaniu dobrej jakości pracy szkoły i przyniosły zadowolenie z osiąganych efektów kształcenia i wychowania. Przedstawicielom organów prowadzących szkoły - dziękując za wysiłek organizacyjny oraz działania wspierające pracę dyrektorów i nauczycieli - życzę realizacji inwestycyjnych planów i satysfakcji z poziomu realizowanych zadań oświatowych.
Minister Edukacji Narodowej rok 2015/2016 ustanowiła Rokiem Otwartej Szkoły. „Otwarta szkoła to taka, która nie zamyka się na kulturę, sztukę, sport, środowiska lokalne. Potrafi korzystać z tego, co ją otacza”; jestem przekonany, że wszystkie nasze placówki podejmą to wyzwanie i z sukcesem zrealizują działania z nim związane. Wszystkim pracownikom oświaty, rodzicom oraz sympatykom i przyjaciołom szkoły życzę urzeczywistnienia marzeń o dobrej polskiej edukacji oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.
 

Z wyrazami szacunku
 

Lubelski Kurator Oświaty

Krzysztof Babisz

List LKO inauguracja roku 2015.pdf

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2015-08-31 12:00:00
Data publikacji: 2015-08-31 12:02:00
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 758