Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Wojewódzka Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 sierpnia 2015

Po dokonaniu analizy wniosków złożonych przez organy prowadzące szkoły zdecydowano, że uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016 w województwie lubelskim odbędzie się 1 września 2015 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego w Świdniku.
Za wyborem miejsca wojewódzkiej inauguracji nowego roku szkolnego przemawia 63 letnia historia szkoły, wyniki osiągane przez uczniów – 100% zdawalność egzaminu maturalnego oraz prestiż jakim placówka cieszy się w środowisku.
Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom młodych ludzi, I Liceum Ogólnokształcące stwarza warunki i atmosferę sprzyjającą uczeniu się i osiąganiu wysokich wyników dydaktycznych. W szkole realizowane są innowacje pedagogiczne, które stanowią odpowiedź na zdiagnozowane potrzeby młodzieży. W ramach umów patronackich zawartych z uczelniani wyższymi młodzież może liczyć na wsparcie merytoryczne przy przygotowywaniu się do olimpiad i konkursów, uczestniczyć w wykładach, warsztatach, projektach, ma dostęp do zbiorów bibliotecznych. W trosce o wszechstronny rozwój uczniów organizowane są różnorodne koła zainteresowań i zajęcia wyrównujące wiedzę oraz przygotowujące do egzaminu. W kalendarz roku szkolnego wpisały się rozliczne wydarzenia o charakterze edukacyjnym, kulturalnym, patriotycznym, sportowym i charytatywnym, które często swoim zasięgiem wykraczają poza mury szkoły obejmując teren całego miasta, np.: literacka gra miejska „Wgraj się w literaturę”, happeningi „Czytam w podróży…Herberta”, „Literacki suplement diety”, akcja żonkile, czytanie Pana Tadeusza, debata międzyszkolna Paderewski-Broniewski.
Młodzież uczęszczająca do I Liceum Ogólnokształcącego w Świdniku uczestniczy w programach międzynarodowych (Lattitude Global Volunteering, Enter Your Future AISEC, Global Citizen High School), odnosi sukcesy na olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych (Olimpiada Filozoficzna, Ogólnopolska Olimpiada o Diamentowy Indeks, Międzynarodowy Konkurs Pangea).
Szkoła posiada tytuł „Zasłużony dla Świdnika”, odznaczenie Amicus Civitatis, certyfikat „Wiarygodna Szkoła”, wysoko plasuje się w rankingu Kuriera Lubelskiego na najlepsze liceum województwa. W 2014 roku I Liceum Ogólnokształcące osiągnęło najwyższe miejsce spośród wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu świdnickiego w rankingu „Perspektywy”. W wyniku ewaluacji zewnętrznej przeprowadzonej w 2013 roku w ramach sprawowanego przez Lubelskiego Kuratora Oświaty nadzoru pedagogicznego ustalono bardzo wysoki i wysoki poziom spełniania badanych wymagań.


Program uroczystości
9.00 – uroczysta Msza Święta w Kościele p.w. Chrystusa Odkupiciela w Świdniku koncelebrowana przez Księdza Arcybiskupa Stanisława Budzika
10.00 – 10.30 – przemarsz uczestników do I Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Broniewskiego, złożenie kwiatów na Grobie Żołnierza Polskiego na Placu Konstytucji 3-go Maja
10.30 – 13.00 – uroczystość inauguracji roku szkolnego 2015/2016
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2015-08-28 14:44:56
Data publikacji: 2015-08-28 15:34:41
Osoba sporządzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Osoba wprowadzająca dokument: Sępoch Aleksandra
Liczba odwiedzin: 567