Projekt EDUSCIENCE

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
29 października 2014

   Zachęcamy do bezpłatnego korzystania z zasobów edukacyjnych przygotowanych przez naukowców Polskiej Akademii Nauk zgromadzonych na nowoczesnej platformie e-learningowej stworzonej w ramach projektu EDUSCIENCE

   EDUSCIENCE jest projektem ułatwiającym realizację przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz naukę języka angielskiego na wszystkich etapach edukacyjnych. Innowacyjne rozwiązania dla edukacji w projekcie testowane było przez dwa lata szkolne w 250 szkołach w całej Polsce (w tym – w 17 szkołach w województwie lubelskim, których innowacje „Podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii – EDUSCIENCE”, realizowane od 1 września 2012 r. do 30 czerwca 2014 r. są wpisane na listę innowacji, prowadzoną przez Lubelskiego Kuratora Oświaty). Obecnie, po pozytywnej walidacji projektu, produkty projektu są dostępne dla wszystkich zainteresowanych szkół bez ograniczeń. Możliwe jest także skorzystanie z wyjazdów na wycieczki edukacyjne do obserwatoriów i instytutów Polskiej Akademii Nauk.

    Szkoły przystępujące do projektu mogą korzystać z nowoczesnej platformy e-learningowej zawierającej ok. 15 tysięcy zasobów dydaktycznych, materiały interaktywne oraz gry. Na platformie udostępniane są również transmisje lekcji on - line prowadzonych przez naukowców w kilku ośrodkach naukowych PAN w Polsce i w Stacji Polarnej na Spitsbergenie.

    Aby rozpocząć korzystanie z platformy, wystarczy przejść krótki proces rejestracji szkoły na stronie: platforma.eduscience.pl. Po wpisaniu numeru REGON szkoły, na adres e-mail podany w SIO zostanie wysłany link aktywacyjny, za pomocą którego będzie możliwy dostęp do wszystkich funkcjonalności platformy.
     Szczegóły znajdują się na stronie http://www.eduscience.pl, w zakładce DOŁĄCZ DO EDUSCIENCE.
 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2014-10-29 10:36:37
Data publikacji: 2014-10-29 10:37:26
Osoba sporządzająca dokument: Niderla Zbigniew
Osoba wprowadzająca dokument: Niderla Zbigniew
Liczba odwiedzin: 1968