Jesteś tutaj: Strona główna / Rodzice i uczniowie / Legalizacja / artykuł

Informacja dla rodziców podejmujących pracę poza granicami kraju

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 października 2009

Informacja dla rodziców podejmujących pracę poza granicami kraju
Szanowni Państwo
Rodzice, Nauczyciele, Dyrektorzy szkół i placówek województwa lubelskiego


We wrześniu 2008 r. w Kuratorium Oświaty w Lublinie przeprowadzona została ankieta służąca zdiagnozowaniu skali zjawiska eurosieroctwa wśród uczniów szkół województwa lubelskiego. Badaniem objęte zostały szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły pogimnazjalne oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Analiza wyników badania oraz rodzaj i zakres zgłaszanych do Kuratorium Oświaty w Lublinie spraw wymagających wyjaśnienia wskazały na potrzebę opracowania materiałów, które zawierać będą wszystkie niezbędne informacje o skutkach prawnych pozostawienia dziecka przez rodziców podejmujących pracę poza granicami kraju, obowiązku szkolnym i obowiązku nauki, odpowiedzialności rodziców i prawnych opiekunów za jego realizację, informacje niezbędne dla uczniów i rodziców podejmujących naukę poza granicami Polski oraz powracających do Polski po zakończeniu nauki w innych państwach, adresy stron internetowych, na których zamieszczono informacje o możliwości realizacji obowiązku szkolnego i obowiązku nauki przez uczniów poza granicami Polski.

Przedstawiam Państwu „Informacje dla rodziców podejmujących pracę poza granicami kraju” opracowane przez Kuratorium Oświaty w Lublinie we współpracy z Pełnomocnikiem Wojewody Lubelskiego ds. Kobiet i Rodziny  oraz Wydziałem Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.

Kurator Oświaty w Lublinie
Krzysztof Babisz

Informacje.doc
Legalizacja-pismo wzór.doc
wniosek o przeprowadzenie nostryfikacji 2008.doc

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2008-10-28 10:53:08
Data publikacji: 2008-10-28 10:53:32
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 3580