XVI edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” z zakresu VII Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
19 stycznia 2023

Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie, Instytut Jana Pawła II Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie serdecznie zapraszają do udziału w XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Pielgrzymi szlak Jana Pawła II” z zakresu VII Pielgrzymki Ojca Świętego do Ojczyzny.

Podczas VII pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny nie zabrakło zapadających w serce momentów. Jednym z najbardziej wzruszających była wizyta w rodzinnych Wadowicach. To wtedy właśnie Papież powiedział z rozbrajającą szczerością: „Tu, w tym mieście wszystko się zaczęło. I życie się zaczęło, i szkoła się zaczęła, i studia się zaczęły, i teatr się zaczął, i kapłaństwo się zaczęło". W ramach tegorocznej edycji konkursu organizatorzy zapraszają do stworzenia poetyckiej biografii Jana Pawła II inspirowanej powyżej cytowanymi słowami skierowanymi do Rodaków w Wadowicach w dniu 16 czerwca 1999 r.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych z całej Polski.

Termin nadsyłania prac – 10 marca 2023 r.

Więcej informacji o konkursie znajdą Państwo w załączonym Regulaminie.

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2023-01-19 13:20:54
Data publikacji: 2023-01-19 13:21:26
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 4460