Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

II edycja Konkursu Historycznego "Polska-Węgry historia Przyjaźni" ZMIANA TERMINU - przyjmowanie zgłoszeń do 31 stycznia 2023 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
28 listopada 2022

Zapraszamy do udziału w II edycji Konkursu Historycznego "Polska-Węgry Historia Przyjaźni", objętego honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. Adresowany do uczniów szkół ponadpodstawowych Konkurs jest wspólną inicjatywą osób i instytucji zaangażowanych w pielęgnowanie polsko-węgierskich tradycji i dziedzictwa oraz ich promocję w życiu publicznym i międzynarodowym. Organizatorami Konkursu są: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich i Instytut Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.
Niezmiennym celem konkursu jest dbanie o duchowe i materialne dziedzictwo historii stosunków polsko-węgierskich, w szczególności: 
podkreślenie i uhonorowanie przyjaźni pomiędzy dwoma europejskimi narodami, rozwijanie zainteresowań historycznych uczestników, zainteresowanie uczestników stosunkami międzynarodowymi, wzbudzenie chęci poznawania historii stosunków polsko-węgierskich, pogłębienie wiedzy uczestników o historii stosunków polsko-węgierskich, przekazywanie kolejnym pokoleniom znaczenia tradycji polsko-węgierskiej, uczczenie pamięci o osobach wybitnych i zasłużonych dla Polski i Węgier, rozwijanie umiejętności wyszukiwania informacji pochodzących z różnych źródeł i właściwego ich wykorzystania. Tegoroczna edycja Konkursu poświęcona jest wybitnym postaciom z dziejów polsko-węgierskich: św. Kindze, królowi Stefanowi Batoremu i gen. Józefowi Bemowi.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem Konkursu Historycznego „Polska-Węgry - Historia Przyjaźni” i zachęcamy do udziału.

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/ii-edycja-konkursu-historycznego-polska-wegry--historia-przyjazni

         
Szkoły z województwa lubelskiego przesyłają zgłoszenia, o których mowa w 
§ 2 ust. 5 Regulaminu, na adres: monika.zur@kuratorium.lublin.pl

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-11-28 11:07:32
Data publikacji: 2022-11-28 14:42:24
Osoba sporządzająca dokument: Krawczyk Barbara
Osoba wprowadzająca dokument: Żur Monika
Liczba odwiedzin: 1470

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2023-01-13 09:49:52Pawelec MartaModyfikacja treściPoprzednia wersja