Konkurs „uDOSTĘPniacze 2.0”

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
13 stycznia 2022

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej zaprasza nauczycieli oraz uczniów drugich i trzecich klas szkół ponadpodstawowych z całej Polski do udziału w Konkursie „uDOSTĘPniacze 2.0”
Tematem konkursu jest dostępność, czyli zapewnienie równego dostępu do produktów, usług i przestrzeni wszystkim osobom, w tym niepełnosprawnym oraz o ograniczonej mobilności ruchowej lub percepcji. Akcja ma na celu m.in. uświadomienie uczniom jak wiele barier znajduje się w otoczeniu i uwrażliwienie ich na większe potrzeby niektórych grup społecznych.

Nauczyciele, którzy zgłoszą się do konkursu wezmą udział w szkoleniu online z tematyki dostępności oraz otrzymają pakiet dedykowanych materiałów, na podstawie których przeprowadzą lekcje dostępności w zgłoszonych szkołach. Samo zadanie konkursowe, w postaci przygotowania filmu o dostępności, pozwoli sprawdzić uczniom zdobytą podczas zajęć wiedzę. W konkursie młodzież powalczy o cenne nagrody nie tylko dla siebie, ale też swoich szkół.

Zgłoszenia szkoły do udziału w projekcie należy dokonać za pomocą formularza dostępnego na stronie: https://udostepniacze.mfipr.gov.pl/ w terminie do 10 lutego 2022 r. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Konkurs, współfinansowany ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej, jest elementem Programu Dostępność Plus. Więcej informacji o konkursie na stronie internetowej: https://udostepniacze.mfipr.gov.pl/

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-01-13 14:32:57
Data publikacji: 2022-01-13 14:33:37
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 1627

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2022-01-20 09:00:37Sępoch AleksandraModyfikacja treściPoprzednia wersja