Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Dzień Bezpiecznego Internetu 2022

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
12 stycznia 2022

Już po raz osiemnasty, 8 lutego 2022 roku będziemy obchodzić Dzień Bezpieczengo Internetu. Zapraszamy wszystkie szkoły, placówki edukacyjne, nauczycieli, rodziców i uczniów do wspólnego świętowania i organizowania w swoich społecznościach szkolnych wydarzeń i inicjatyw związanych ze świadomą obecności dzieci i młodzieży w sieci. Każda zgłoszona inicjatywa zostanie umieszczona na mapie inicjatyw DBI dostępnej na stronie: dbi.pl/mapainicjatyw.

Inicjatywy mogą być zgłaszane przez szkoły, placówki edukacyjne w tym świetlice, biblioteki oraz organizacje pozarządowe, firmy i osoby prywatne. Aby zgłosić swój pomysł na włączenie się w DBI, należy wejść na stronę: dbi.pl i wypełnić znajdujący się tam formularz zgłoszeniowy.

Działania powinny być zaplanowane do realizacji na okres od początku lutego do końca marca 2022. Każda placówka, która zarejestruje swoją inicjatywę na stronie DBI.pl otrzyma elektroniczne zaświadczenie udziału w DBI, a także będzie mogła wziąć udział w konkursie na najciekawszą inicjatywę. Zwycięskie placówki otrzymają atrakcyjne nagrody!

Możliwości świętowania wydarzenia jest naprawdę wiele. Każdego roku szkoły zaskakują swoją kreatywnością i różnorodnymi pomysłami na organizację DBI w swoich szkołach. Mogą to być spotkania, warsztaty, webinary, zajęcia edukacyjne, a także gry, zabawy, quizy, czy wspólne przygotowanie plakatów i komiksów. Dla organizatorów lokalnych wydarzeń DBI przygotowane zostały propozycje materiałów edukacyjnych i promocyjnych, które są możliwe do pobrania na stronie wydarzenia. 
 

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Partnerami wydarzenia są Fundacja Orange (Główny Partner) oraz Samsung, Google, Tik Tok, Meta (Partnerzy strategiczni), oraz Firma Librus – wydawca portali edukacyjnych Librus Rodzina oraz Librus Szkoła.

Pliki do pobrania

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2022-01-12 07:50:31
Data publikacji: 2022-01-12 07:51:06
Osoba sporządzająca dokument: Dudek Marek
Osoba wprowadzająca dokument: Dudek Marek
Liczba odwiedzin: 474