XVIII Ogólnopolski Konkurs dla Młodzieży „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
16 listopada 2021

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka zaprasza dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XVIII edycji ogólnopolskiego konkursu o nagrodę im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki „Pomóż ocalić życie bezbronnemu”.

Konkurs ma na celu zachęcenie młodzieży do refleksji nad wartością życia i godnością człowieka. Rodzicom i wychowawcom daje konkretną informację o tym, co młode pokolenie myśli na tematy pro-life i jakich argumentów używa w swoich dyskusjach.

Inicjatywa skierowana jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Konkurs zostanie rozstrzygnięty w trzech przedziałach wiekowych:
  • uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych,
  • uczniowie klas VII-VIII szkół podstawowych,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych z wyłączeniem szkół policealnych.
Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy literackiej, plastycznej lub multimedialnej, która będzie nawiązywała do tematyki przedsięwzięcia. Zgłoszenia do udziału można przesyłać za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej organizatora konkursu: https://pro-life.pl/xviii-ogolnopolski-konkurs-dla-mlodziezy-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-o-nagrode-im-bl-ks-jerzego-popieluszki/

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2022 r.

Na zwycięzców czekają nagrody. Laureaci I, II, III miejsca w każdej z kategorii dla uczniów szkół podstawowych otrzymają upominki rzeczowe, m.in. sprzęt elektroniczny, gry planszowe i książki. Za zajęcie I, II i III miejsca w każdej z kategorii dla uczniów szkół ponadpodstawowych przewidziano nagrody pieniężne: miejsce I – 1500 zł, miejsce II – 1200 zł i miejsce III – 900 zł. Ponadto laureaci otrzymają dyplomy. Dodatkowymi wyróżnieniami dla autorów najciekawszych prac będą publikacje w wydawnictwach pro-life.

Lista laureatów i wyróżnionych w konkursie zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora 28 lutego 2022 r. Prezentacja prac i uroczyste rozdanie nagród nastąpi podczas gali finałowej konkursu, która odbędzie się 19 marca 2022 r. na Jasnej Górze.

Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.

Więcej informacji na stronie internetowej przedsięwzięcia: https://pro-life.pl/xviii-ogolnopolski-konkurs-dla-mlodziezy-pomoz-ocalic-zycie-bezbronnemu-o-nagrode-im-bl-ks-jerzego-popieluszki/

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-11-16 09:03:13
Data publikacji: 2021-11-16 09:03:41
Osoba sporządzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Osoba wprowadzająca dokument: Brewczak Agnieszka
Liczba odwiedzin: 431