Jesteś tutaj: Strona główna / Szkoła i organ prowadzący / artykuł

Kartka dla obrońców granic

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
10 listopada 2021

Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków jedno z najważniejszych świąt państwowych.  Podczas corocznych obchodów 11 listopada czcimy pamięć tych, którym udało się podnieść kraj z wojennych zniszczeń, stworzyć warunki rozwoju ekonomicznego, modernizacji gospodarczej i cywilizacyjnej, którym zawdzięczamy własne państwo. Kolejne listopadowe rocznice są świętem całej polskiej wspólnoty a każdy z nas jest zaproszony nie tylko do udziału w uroczystościach czy innych wydarzeniach towarzyszącym obchodom, ale również -  do ich współtworzenia. Lubelski Kurator Oświaty dostrzega i docenia podejmowane w szkołach i placówkach naszego województwa inicjatywy z tym związane, stara się wspierać i patronować wszystkim przedsięwzięciom, które niosą edukacyjną oraz wychowawczą wartość. W tym roku w sposób szczególny chcemy zwrócić Państwa uwagę na akcję przygotowania przez uczniów kartek z pozdrowieniami i wyrazami wsparcia dla pełniących służbę na naszej wschodniej granicy żołnierzy Sił Zbrojnych RP oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej i Policji. Organizacji przedsięwzięcia podjęła się lubelska Fundacja Niepodległości, patronuje jej Radio Lublin.

Organizatorzy życzą żołnierzom i funkcjonariuszom, by sytuacja na wschodniej granicy Polski unormowała się jak najszybciej, jednak ze względu na uwarunkowania wynikające z stanu epidemii Covid-19 i na fakt pracy zdalnej w przypadku wielu klas/ szkół - zaplanowano zakończenie akcji przed Świętami Bożego Narodzenia - 20 grudnia 2021. Wiemy jednocześnie, że Adresaci naszej akcji bardzo potrzebują wyrazów społecznego wsparcia, dlatego gorąco zachęcamy do jak najszybszego nadsyłania prac a przychodzące kartki będą na bieżąco dostarczane do Odbiorców pełniących swą służbę na granicy Polski.

Spośród szkół, które włączą się do akcji, Fundacja Niepodległości rozlosuje dziesięć kompletów (po 25 sztuk każdy) wydanych przez nią komiksów „Przygody misia Wojtka, dzielnego żołnierza”, które będą atrakcyjną pomocą w procesie dydaktycznym. W realizacji przedsięwzięcia z organizatorem współpracuje 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego "Zapory", której dowódca nagrodzi autorów najbardziej atrakcyjnych prac specjalnymi pamiątkami. Szczegóły przedsięwzięcia – na stronie https://www.fundacja-niepodleglosci.pl/9-dziaalno/aktualnoci/2451-kartka-dla-obroncow-granic

 

Galeria

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-11-10 14:03:09
Data publikacji: 2021-11-10 14:04:43
Osoba sporządzająca dokument: Misiak Jolanta
Osoba wprowadzająca dokument: Misiak Jolanta
Liczba odwiedzin: 2351

Rozwiń Historia zmian

Data i godzina zmianyOsoba zmieniającaOpis zmianyPoprzednia wersja
2021-11-26 09:11:08Misiak JolantaModyfikacja treściPoprzednia wersja