Jesteś tutaj: Strona główna / Aktualności / artykuł

Narodowe Czytanie 2021

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
15 lipca 2021

Szanowni Państwo Dyrektorzy
szkół i placówek oświatowych województwa lubelskiego

Niezwykle miło mi zaprosić Państwa do udziału w dziesiątej – jubileuszowej edycji Narodowego Czytania, które odbędzie się 4 września 2021 roku. Tegoroczną lekturą tej jakże pięknej czytelniczej inicjatywy, objętej honorowym patronatem Pary Prezydenckiej jest „Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Utwór ten w sposób mistrzowski piętnuje mechanizmy rządzące współczesnym społeczeństwem. W dramacie autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność, przekazując czytelnikowi uniwersalne przesłanie - potrzebę walki o społeczną sprawiedliwość.

Zachęcam więc Państwa do włączenia się w akcję i zorganizowanie w swoich szkołach i  placówkach wspólnego czytania, które pozwoli na nowo odkryć radość z bycia razem i  wzmocni nasze poczucie jedności.

Informuję, że na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta www.prezydent.pl znajduje się zakładka, w której dostępny jest list Prezydenta RP Pana Andrzeja Dudy i materiały do pobrania. Dla zainteresowanych udziałem w Narodowym Czytaniu przygotowany został także formularz zgłoszeniowy, który należy wypełnić.

Szkoły i placówki, które wezmą udział w akcji proszę o zalogowanie się w panelu kontaktowym i wypełnienie załączonego kwestionariusza w  terminie do 2 września 2021 r.

Teresa Misiuk
Lubelski Kurator Oświaty

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację: Kuratorium Oświaty w Lublinie
Data utworzenia: 2021-07-15 09:10:28
Data publikacji: 2021-07-15 09:11:44
Osoba sporządzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Osoba wprowadzająca dokument: Noskowicz Dariusz
Liczba odwiedzin: 494